Slavnostní zahájení sezóny v Muzeu církevního umění a představení knihy o poutních místech v plzeňské diecézi 4.4.2013

Publikováno
26. 3. 2013

Po zimní přestávce se 1. dubna 2013 opět otevřou brány Muzea církevního umění plzeňské diecéze v objektu bývalého františkánského kláštera v Plzni ve Františkánské ulici.

Nová sezóna bude slavnostně zahájena 4. dubna 2013 v 16.00 hodin vernisáží výstavy Poutní místa plzeňské diecéze, jejímž autorem je Luděk Krčmář. Ten při této příležitosti také představí svou novou knihu s názvem PUTOVÁNÍ JE IN s podtitulem Poutní místa a místa zvláštní zbožnosti plzeňské diecéze. Kniha, kterou vydalo Biskupství plzeňské, zachycuje téměř devadesát poutních míst na území naší diecéze s fotografiemi a souřadnicemi GPS. Čtenář zde najde jak historické informace o těchto lokalitách, tak popis jejich současného stavu.

Po vernisáži bude program zahájení sezóny muzea pokračovat v 16.30 hodin slavnostním průvodem v Křížové chodbě kláštera se zpěvem gregoriánského chorálu v podání Scholy Cantorum Pilsensis pod vedením Miroslava Pšeničky. Průvod bude mít v Křížové chodbě tři zastavení u soch světců, kdy Luděk Krčmář bude číst ze své nové knihy texty týkající se vystavených soch, které pocházejí právě z poutních míst popisovaných v knize. Program završí promluva generálního vikáře Mons. Josefa Žáka v kapli sv. Barbory.

Stálá expozice Muzea církevního umění plzeňské diecéze bude přístupná od Velikonočního pondělí 1. dubna 2013, nadále bude otevírací doba denně kromě pondělí od 10.00 do 18.00 hodin. Výstava Luďka Krčmáře Poutní místa plzeňské diecéze zde potrvá do 2. června 2013.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás