Plzeňský varhanní festival 29.4., 13.5. a 27.5.2013

Publikováno
18. 4. 2013

V pondělí 29. dubna začíná v katedrále sv. Bartoloměje 6. ročník Plzeňského varhanního festivalu. Od 19.00 hodin zde bude znít známá Toccata a fuga d-moll Johanna Sebastiana Bacha v podání jednoho z našich nejúspěšnějších varhaníků Aleše Bárty. Dále zazní skladby Felixe Mendelssohna - Bartholdyho, Johanesa Brahmse a Ferenze Liszta. Festival slovem zahájí biskup František Radkovský.

Další koncert v rámci tohoto festivalu proběhne v katedrále sv. Bartoloměje 13. května také v 19.00, kdy se představí varhanní interpret Adam Viktora se skladbami J. C. F. Fischera, J. S. Bacha, R. Schumanna a B. A. Wiedermanna.

Poslední koncert uzavře Plzeňský varhanní festival 27. května v 19.00, kdy v katedrále sv. Bartoloměje zahraje profesorka českobudějovické konzervatoře Miroslava Svobodová na varhanní pozitiv v presbytáři skladby G. Cavazzoniho, G. Frescobaldiho, D. Zipoliho a J. Pachelbela, na velké varhany pak dvě chorální předehry J. S. Bacha a Somátu č. 6 d-moll od F. Mendelssohna - Barholdyho.

V rámci festivalu bude možné si prohlédnout zblízka varhany na kůru evangelického kostela v Němejcobě ul. v Plzni při přednášce prof. Jitky Chaloupkové v pondělí 6. května v 19.00.

Festival je doplněn výstavou o varhanních nástrojích, která je umístěna v katedrále sv. Bartoloměje.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás