S DŮVĚROU A NADĚJÍ - oslava 20. výročí diecéze na nám. Republiky v Plzni 31.5.2013

Publikováno
24. 5. 2013

Srdečně zveme všechny na oslavu 20. výročí založení Diecéze plzeňské!

Oslava určená pro širokou veřejnost se bude konat v den výročí založení diecéze 31. května 2013 na náměstí Republiky v Plzni. V jejím  rámci proběhne pátý ročník festivalu křesťanských hudebních skupin Pils Alive, který se doposud konal v prostorách biskupství. Tentokrát vykročí i do ulic města a představí posluchačům soudobou hudební duchovní tvorbu. Na festivalu zazní jednotlivé hudební styly od rocku, folk rocku, popu, worshipu, spirituálů až po gospel, takže každý posluchač si může vyslechnout svůj oblíbený žánr.

PROGRAM : 15.00 Jordán, 15.00 Zebedeus, 17.00 Quo vadis, 18.00 Touch of Gospel, 20.00 Pozdravy pro plzeňskou diecézi (kard. D. Duka, primátor M. Baxa a další)

Vrcholem večera pak bude koncert kapely HRADIŠŤAN pod vedením Jiřího Pavlici, který začne ve 20.15

Oslavy se kromě plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského zúčastní také arcibiskup pražský kard. Dominik Duka a primátor města Plzně Martin Baxa.

V rámci doprovodného programu budou na nám. Republiky ve stáncích probíhat prezentace Biskupství plzeňského a dalších institucí, jako je Meditační zahrada - Památník obětem zla, Diecézní centrum mládeže a o. s. Brána, Duchovní služba nemocným, Nadační fond Dominanty, Papežská misijní díla, Církevní gymnázium Plzeň, Církevní střední odborná škola Spálené Poříčí, Církevní mateřská škola kardinála Berana, Salesiánské hnutí mládeže, Salesiánské středisko mládeže, Plzeňské panenky, Rodinné centrum Plzeň, Koinonia Jan Křtitel, Farnost Plzeň-Severní předměstí, Komunita NOE Holostřevy, Obláti z Plas, Hospic sv. Lazara, Diecézní charita Plzeň,o.s.Český západ.

V rámci prezentací ve stanech představí jednotlivé organizace svoji činnost na nejrůznějších panelech, návštěvníci si také budou moci zkusit různé aktivity (malování na tvář, tvoření veselých obrázků, kvíz o Plzni, deskové hry pro děti, kvíz pro dospělé, praktické ukázky ze škol, vyrábění přívěsků na klíče a další).

K občerstvení bude sloužit také Čajovna „Krok do nebe“, kde budou plzeňské řeholnice nabízet čaj a kávu. Bude též jedinečná možnost ochutnat speciálně k této příležitosti uvařenou a požehnanou várku Plzeňského Prazdroje.

Cílem těchto oslav je připomenout co nejširší veřejnosti skutečnost, že už dvě desítky let existuje Diecéze plzeňská jako svébytný a silný duchovní útvar a že byly úspěšně završeny historické, staletí trvající snahy o její vytvoření, že Plzeň je nejen důležitým centrem v rámci státní samosprávy, ale i významným centrem duchovním, důstojným partnerem např. blízkého Řezna a dalších.

Dále by oslavy měly přiblížit současnou činnost církve a církevní charitní působení i těm občanům, kteří s církví běžně nepřicházejí do styku a nemají povědomí o její současné situaci a roli ve společnosti. Důležité je též ukázat, že ani v dnešním materiálně orientovaném světě neztrácejí duchovní hodnoty svou důležitost, ba naopak, a že církev zde má své místo nejen z hlediska historického, ale i současného jakožto nositelka hodnot duchovních, etických, charitativních i kulturních.

V neposlední řadě pak bude jistě přínosné a žádané setkání účastníků oslav s plzeňským biskupem Mons. Františkem Radkovským, jenž je uznávanou a velmi kladně přijímanou osobností nejen v církevních kruzích, ale i mezi osobnostmi nejrůznějších odvětví veřejného života a má mnoho příznivců v řadách občanů, kteří se k žádnému náboženskému vyznání nehlásí.

O den dříve 30.5.2013 zahájí ve 20.00 hodin v Plzni U Branky biskup František Radkovský VÝSTAVU K 20. VÝROČÍ PLZEŇSKÉ DIECÉZE, která bude mapovat dvacetiletý život tohoto církevního celku. Zde bude také představena kniha 20 LET PLZEŇSKÉ DIECÉZE - S DŮVĚROU A NADĚJÍ. Kniha bude k zakoupení i v průběhu páteční oslavy na nám. Republiky.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás