Vernisáž výstavy a představení knihy 20 LET PLZEŇSKÉ DIECÉZE 30.5.2013

Publikováno
22. 5. 2013

Ve čtvrtek 30. května 2013 ve 20.00 zahájí biskup František Radkovský slavnostně panelovou výstavu, která představí 20 let života Diecéze plzeňské a která bude instalována na prostranství před Studijní vědeckou knihovnou v Kopeckého sadech v Plzni do 30. června. Akce se zúčastní též primátor města Plzně Martin Baxa a zástupce primátora města Regensburg Norbert Hartl.

V rámci vernisáže biskup František veřejnosti představí knihu S DŮVĚROU A NADĚJÍ - 20 LET PLZEŇSKÉ DIECÉZE, kterou Biskupství plzeňské při příležitosti výročí založení vydalo. Bude zde jedinečná příležitost nechat si knihu podepsat biskupem Františkem.

Kniha zachycuje dvacetileté trvání plzeňské diecéze zejména očima těch, kdo jsou s jejím životem nedílně spjati. Najdeme zde např. ohlédnutí biskupa Františka Radkovského a generálního vikáře Josefa Žáka, dozvíme se, jak diecéze před dvaceti lety vznikala a co všechno jejímu vzniku předcházelo. Seznámíme se s jednotlivými řády a řeholními komunitami v diecézi a jejich působením, stejně jako s pozoruhodnými poutními místy či osobnostmi diecéze. Samostatná kapitola je věnována Diecézní charitě Plzeň. Dále kniha zprostředkuje čtenáři návštěvu Meditační zahrady a vzpomínku na jejího tvůrce Luboše Hrušku, stejně jako procházku Muzeem církevního umění, nahlédnutí do církevních škol v diecézi prostřednictvím učitelů i žáků, a mnoho dalšího.

Kapitolu Lidé, vzpomínky, události a svědectví – drobné střípky do mozaikového obrazu života diecéze vytvořili jednotliví přispěvatelé ze všech koutů diecéze.

Texty jsou doplněny množstvím fotografií, které vznikaly v průběhu uplynulých dvaceti let. Součástí knihy je také CD s varhanní hudbou z katedrály sv. Bartoloměje.

K dostání je kniha na Biskupství plzeňském, bude k dispozici též při oslavách 31. května na nám. Republiky, objednat ji lze i na dobírku na adrese biskupství. Cena 100 Kč.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás