Léto v diecézi ve znamení duchovní hudby - koncerty v červeneci a srpnu 2013

Publikováno
10. 7. 2013

V pátek 19. července proběhne v rámci 10. ročníku Bečovských slavností v kostele sv.  Jiří v Bečově od 20.00 hodin Koncert při svíčkách. V podání Zuzana Kolárové  (zpěv),  Daniela Pitry (zobcové flétny, housle), Renaty Pitrové (cembalo) a Petra Pitry (violoncello) zazní skladby W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, G. F. Händla, J. S. Bacha a dalších autorů.

V sobotu 20. července  se v kostele sv. Mikuláše v Potvorově představí dámský soubor Ensemble Fiorello s programem nazvaným "Duše v hudbě barokní", začátek je v 18.00 hodin.

Ve čtvrtek 25. července pak v rámci cyklu Hudební léto Borska zazní opět v podání dámského souboru Ensemble Fiorello skladby Bachovy, Telemannovy či Händlovy, a sice od 18.00 hodin v kapli Nejsvětější Trojice v Mlýnci.

V sobotu 3. srpna proběhne ve Strážišti u Mladotic v kostele sv. Martina koncert s názvem Mistři renesance, zpívá a hraje soubor Cocerto Aventino, začátek je v 18.00 hodin.

Ve čtvrtek 8. srpna zazní v kostele sv. Martina v Damnově v rámci festivalu Hudební léto Borska duchovní hudba klášterů česko - bavorského pohraničí, účinkuje Kolegium duchovní hudby, začátek v 18.00 hodin.

V sobotu 17. srpna se koná v Kralovicích v kostele sv. Petra a Pavla od 18.00 hodin varhanní koncert Jana Doležala.

Ve čtvrtek 22. srpna pokračuje Hudební léto Borska v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Starém Sedle výběrem z hudby barokní i hudby 20. století. Účinkuje komorní soubor Kudrnatá kapusta.

V sobotu 31. srpna zazní v tanečním sále ve Švihově hudba českého středověku v podání souboru Musica da chiesa s P. Jaroslavem Konečným a Tomášem Najbrtem, začátek v 15.00 hodin.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás