24 hodin s Bohem - celodenní Eucharistická adorace v katedrále sv. Bartoloměje 28. - 29.3.2014

Publikováno
26. 3. 2014

"Nechte se smířit s Bohem" (2Kor5,20) - pod tímto mottem pořádá Biskupství plzeňské celodenní Eucharistickou adoraci, která začne v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni v pátek 28. března v 18.00 hodin kající bohoslužbou, po níž bude následovat zahájení 24ti hodinové adorace a možnosti svátosti smíření po celou noc.V sobotu 29.března bude Eucharistická adorace zakončena v 17.00 hodin Nešporami.

Po celou dobu budou mít účastníci možnost rozhovoru s knězem, přímluvné modlitby, modlitby s požehnáním a zapálením svíčky na osobní úmysl.

Biskup František Radkovský říká: "Věřím, že právě bdění před Pánem na modlitbě bude časem milosti a zároveň prostorem pro setkání s Bohem. S Bohem, který je milosrdný, odpouští,  miluje člověka." Zároveň biskup František vyzývá kněze, aby přispěli službou svátosti smíření, a všechny věřící, farnosti a společenství, aby se adorace v katedrále zúčastnili.

S iniciativou uspořádat tuto akci přichází Papežská rada pro novou evengelizaci na popud papeže Františka. Svatý otec si přeje, aby se 24 hodin s Bohem stalo tradicí před 4. nedělí postní Laetare. Sám tuto tradici osobně zahájí v Římě a zapojí se do služby zpovědi.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás