Plzeňský varhanní festival 28.4.- 9.6.2014

Publikováno
23. 4. 2014

I tento rok připravuje obecně prospěšná společnost Ars Christiana Plzeňský varhanní festival. Posluchači se opět mohou těšit na varhanní koncerty, přednášku i výstavu o varhanách.

Sedmý ročník Plzeňského varhanního festivalu zahájí 28. dubna v 19.00 hodin v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje mladý varhaník Michal Hanzal, který zahraje skladby Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Dietricha Buxtehude a Johanna Sebastiana Bacha. Úvodní slovo pronese biskup František Radkovský.

12. května v 19.00 hodin se v rámci festivalu v katedrále představí  Stefan Baier z Německa. Na programu budou skladby Johanna Sebastiana Bacha, Moritze Brosiga, Felikse Nowowiejského.

Třetí koncert se uskuteční 26. května v 19.00 hodin taktéž v katedrále sv. Bartoloměje. Varhaník Přemysl Kšica pro své plzeňské vystoupení vybral skladby Johanna Sebastiana Bacha, dále zazní Felix Mendelssohn­-Bartholdy a Louis Vierne.

Plzeňský varhanní festival uzavře 9. června v 19 hodin další mladý interpret Mikoláš Troup a posluchači se mohou těšit na skladby Johanna Sebastiana Bacha, Oliviera Messiaena a zazní i vlastní dílo Mikoláše Troupa.

Celý varhanní festival je doplněn výstavou "Varhany očima mladých výtvarníků", která představí práce žáků výtvarných oborů plzeňských ZUŠ. Výstava bude umístěna v katedrále sv. Bartoloměje a bude možné si ji prohlédnout před začátkem nebo po skončení jednotlivých koncertů.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás