Živé Skoky - program od 9.8. do Vánoc 2014

Publikováno
30. 7. 2014

Každý den je v červenci a v srpnu poutní kostel Navštívení Panny Marie ve Skokách přístupný od 9.00 do 18.00 hodin návštěvníkům, včetně výkladu průvodce. Součástí prohlídky kostela jsou i dvě výstavy:

Zapomenutá zjevení fotografky Heleny Kalendové, která je zaměřena na pozapomenutá místa mariánských zázraků.

Deník z cesty do Compostely písničkářky a malířky Martiny Trchové - autentický výtvarný záznam autorčina putování.

V sobotu 9. srpna vystoupí ve Skokách bluesman z Oklahomy Lee Andrew Davison. V jeho podání a v podání jeho doprovodného souboru zazní černošské spirituály a gospely.

Hudební program letošních Živých Skoků vyvrcholí v sobotu 23. srpna koncertem Vzpomínka na Zuzanu Navarovou. Pražská písničkářka Martina Trchová a brněnský kytarista Adam Kubát se představí v pořadu věnovaném tvorbě předčasně zesnulé zpěvačky, textařky a skladatelky Zuzany Nava rové, velké osobnosti české folkové scény.

Není-li uvedeno jinak, budou koncerty ve Skokách začínat v 18:00.

Během léta a podzimu slouží skokovský poutní kostel Navštívení Panny Marie zároveň svému hlavnímu, duchovnímu účelu. Díky rektorovi Akademické farnosti ČVUT P. Vladimíru Slámečkovi se zde konají poutní mše v těchto dnech:

17. srpna, neděle – Nanebevzetí Panny Marie ve Skokách

14. září, neděle – Pouť k trpící Matce, stojící pod křížem svého Syna

19. října, neděle – Misijní neděle ve Skokách

2. listopadu, neděle – Dušičková pouť (Součástí liturgie bude Requiem pro defuncto in c moll J. M. Haydna v podání Kolegia pro duchovní hudbu a dalších umělců v rámci projektu Europamusicale – Musica Sacra).

30. listopadu, neděle – Adventní pouť

24. prosince, středa – Vánoční pouť (tradiční půlnoční mše svatá)

Za podporu aktivit ve Skokách je na místě poděkovat Karlovarskému kraji, městu Žlutice, Nadaci Život umělce, Nadaci Český hudební fond a městu Bochov. Díky jejich podpoře se dlouhodobě daří uhradit náklady spojené s letním oživením Skoků včetně pořádání koncertů, a tak dobrovolné vstupné návštěvníků koncertů může být využito výhradně k obnově skokovského kostela.

Před cestou do Skoků je možné navštívit stránky www.skoky.eu. Zde se lze dozvědět všechny novinky a podrobnosti o plánovaných akcích. Například také to, že kostel je letos díky velkému zájmu dobrovolníků otevřen již také po většinu dní měsíce června.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás