Slovenské katolické centrum v Plzni oslavilo 10. výročí existence

Publikováno
22. 10. 2014

Slovenské katolické centrum, které v Plzni zřídil biskup František Radkovský 15. října 2004, si připomnělo 10 let své činnosti a výročí oslavilo v rámci letošních říjnových Česko - slovenských dní v Plzni. Děkovná mše sv. za 10 let existence SKC proběhla v neděli 12. října 2014 v kostele sv. Jana Nepomuckého.

Podle P. Miroslava Martiše, faráře ŘKF Plzeň - Bory, jejíž je Slovenské katolické centrum součástí, je  cílem tohoto centra doprovázet ve víře Slováky přicházející do Plzně z tradičních veřících rodin. Zde mají možnost najít duchovní podporu, setkávat se vzájemně a zachovat si víru a identitu i v novém prostředí. Centrum slouží jak přicházejícím, tak i dlouhodobě zde žijícím Slovákům, tj. studentům, mladým lidem, kteří přišli za prací, rodinám s dětmi, Slovákům z Rumunska, sezónním pracovníkům i sociálně slabým jednotlivcům.

Pastorační záměr SKC má tři roviny. Jednak duchovní, tj. mše sv. ve slovenštině (v kostele sv. Jana Nepomuckého vždy v neděli v 11.00 hodin), udělování svátostí, duchovní rozhovory a doprovázení, výuku náboženství a duchovní formační setkání. Dále rovinu kulturní, v jejímž rámci jsou pořádány koncerty a další akce včetně sportovních a turistických. Třetí rovinu sociální představuje především příležitostná materiální či sociální výpomoc lidem v nouzi, spolupráce s Poradnou pro cizince a uprchlíky Diecézní charity Plzeň.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás