Potravinová banka Plzeň se zapojí do Národní potravinové sbírky 22.11.2014

Publikováno
13. 11. 2014

Druhý ročník charitativní Národní potravinové sbírky proběhne v sobotu 22. listopadu 2014 na více než 380 místech po celém Česku. Z obchodů, kde potraviny kupují zákazníci a následně je darují do sběrných košů, putují potraviny do potravinových bank. Ty je pak postupně přes neziskové organizace rozdělují konkrétním lidem, například matkám s dětmi, mentálně či tělesně postiženým nebo lidem bez domova. Potraviny darují i samotné firmy.

Možnost nakoupit a darovat trvanlivé potraviny dostanou zákazníci ve velkých i menších městech napříč republikou v prodejnách Tesco, Penny Market, Kaufland, Albert, Globus a dm. Obchodů, které se zapojily, je bezmála třikrát více, než při loňském premiérovém ročníku akce (seznam míst naleznete zde: http://potravinypomahaji.cz/chci-pomoci-jako-dobrovolnik/kde-darovat.html). Darovat potraviny je možné i online pres stránky www.damejidlo.cz.

Národní potravinovou sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. Akce se uskuteční pod záštitou ministra zemědělství Mariána Jurečky.

Sbírka se snaží reagovat na skutečnost, že v Česku je 15,4 % obyvatel ohroženo chudobou nebo sociálním vyloučením. Darované potraviny podpoří lidi v nouzi, jako jsou matky s dětmi, klienti azylových domů či postižení.

V roce 2013 bylo při prvním ročníku sbírky vybráno 66 tun jídla.

Plzeňský kraj:

PB Plzeň koordinuje sbírku potravin v Plzni ve všech obchodních domech Tesco a Globus. V Klatovech v Penny a v Domažlicích v Kauflandu.

Dobrovolníci budou u vchodu dávat letáky a informovat o akci, u pokladen pak budou označené košíky a dobrovolníci v zástěrách, kteří budou nakoupené potraviny shromažďovat. Těm je můžou lidé předat.

Svoz bude řešen operativně během dne podle množství vybraných potravin. Sklad Potravinové banky Plzeň je v objektu bývalé mlékárny v ulici Politických vězňů na Borech.

Potravinovou banku Plzeň společně založily Diecézní charita Plzeň, Městská charita Plzeň, Diakonie ČCE, centrum pro rodinu Domus, Naděje, Občanské sdružení ONŽ a oblastní charity z Rokycan, Klatov, Sušice a Horažďovic.

Kromě Potravinové banky si vlastní sběr organizují v Plzeňském drogerie dm.

Kontakt pro info v Plzeňském kraji: Jan Jung, koordinátor, 731 433 013. Při samotné sbírce dílčí informace podají  dobrovolníci v jednotlivých obchodech.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás