Poděkování ředitele diecézni charity za Tříkralovou sbírku

Publikováno
29. 1. 2015

Drazí, děkuji.

Tříkrálová sbírka (TS) roku 2015 je minulostí a 15 let přátelství koledujících a těch kdož koledníky přijímají s radostí je důvodem k moji osobní reflexi, tj. vděčnosti a poděkování. TS je tajemstvím vztahu člověka k člověku a v něm se zrcadlí vztah člověka k Bohu a Boha k člověku. Vždyť tolika lidí vychází s otevřeným srdcem, aby sdělilo lidem:" Narodil se nám Spasitel světa, Kristus Pán!" Narodil se Bůh, který každého člověka miluje a pro každého přišel, aby jej přijal do náruče v závěru svoji cesty. Navíc je s každým denně, kdo jej pozve do svého darovaného života. To je důvod radosti, která posiluje koledníky na cestě do domovů lidí.

Každý rok lidi čekají a těší se na sdělení poselství, čekají na koledy a na požehnání bytu. Každý rok je více lidí, kteří požehnání celý rok opatrují a tak je to štafeta požehnání, která posiluje rodiny na celoroční cestě životem. To je také důvod k radosti.

Každý rok můžeme sdílet radosti, události, které rodiny potkají a můžeme je sdílet. Rovněž každý rok může Charita slyšet co lidé potřebují a pomáhat, může prosít koledníky, pokud najdou opuštěné lidi, aby se tam během roku někdo stavěl a koledníci, tak rozšiřují sval svého srdce.

Děkuji všem, kdož spolu s námi koledovali, organizátorům sbírky, tolika lidem, kterým není lhostejná služba Charity a ví, jak těžké je každý rok ukončit s vyrovnaným rozpočtem ekonomiky, ale hlavně končí rok s neuvěřitelným bohatstvím doprovázení lidí, kteří se potřebovali o tuto službu Charity opřít. Vím o tom, že vždy máme nějaké rezervy, poznáváme je a hledáme cesty, ale bez pomoci vás a osobního nasazení se neobejdeme.

Vše dobré přeji a prosím, buďme si blízko nejen během roku 2015.

Váš

Ing. Jiří Lodr

Diecézní charita Plzeň

Výsledky Tříkrálové sbírky v Plzeňské diecézi:

rok                 vybráno (v Kč)              počet pokladniček

2012              3,247.939                       939

2013              3,302.720                       972

2014              3,596.165                        992

2015              3,831.976                        1048

TS tisková zpráva

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás