Biskup požehnal první plzeňskou nemocniční kapli v Privamedu

Publikováno
20. 3. 2015

Na slavnost sv. Josefa 19. března 2015 biskup František Radkovský požehnal první plzeňskou nemocniční kapli. Jednou týdně budou v kapli svaté Anežky České sloužit mši svatou bratři františkáni a pacienti se mohou setkávat každé úterý a čtvrtek také s řádovou sestrou Michaelou, která zde slouží jako pastorační asistentka.

„Otevřením této kaple chceme dnes splatit pacientům určitý dluh a přispět k vylepšení nemocnice i po stránce duchovní“ uvedl při otevření ředitel nemocnice Miroslav Mach. Nemocnice chce navázat na stav před rokem 1948, kdy nemocniční kaple či kostely byly běžné.

Po úvodních slovech slavnostního otevření následovala mše svatá, při které biskup František kapli požehnal. V homilii pak připomněl slova papeže Benedikta XVI.: „Věda člověka nespasí. To jediné, co může člověka spasit, je láska, která přesahuje tak, že zasahuje do našeho života a nese nás. Člověk může mít mnoho nadějí, ale ten, kdo nemá víru, nepoznal tu pravou a skutečnou naději. Ta ho totiž nese i přes hranice smrti a dává mu šanci unést vše, co je v životě těžké.“

Duchovní služba nemocným je v Plzni poskytovaná týmem pastoračních asistentů z řad kněží, řeholních sester či jiných pověřených laiků. O duchovní službu lze kdykoliv požádat na nonstop telefonním čísle: 777 167 004.

Fotogalerie: http://www.bip.cz/informujeme/fotogalerie/?album=11&gallery=53

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás