Pozvání na Setkání otce biskupa s mládeží diecéze

Publikováno
20. 3. 2015

Drazí mladí přátelé!

Jednou za rok před Květnou nedělí Vás zvu ze všech koutů diecéze, abychom se společně setkali a prožili společenství. Podnět k tomu nám všem biskupům světa dal ještě papež Jan Pavel II., když stanovil slavení Světových dnů mládeže. V letošním roce

bude setkání zvláštní tím, že se uskuteční „jakoby na cestě do Krakowa“, kde se chceme za rok o prázdninách sejít s mládeží celého světa a papežem Františkem. Proto nebudou chybět ani polské vsuvky, jako třeba polské jídlo nebo krátký vtipný kurz polštiny a další. Hlavní cenou při slosování bude cesta do Krakowa pro dva na letošní víkend Božího milosrdenství (12. 4. 2015). Naším hlavním hostem v sobotu, kdy setkání zahájíme v 9:00 ráno v Plzni na Mikulášském gymnáziu, bude vynikající herec Víťa Marčík s hrou Moravské Pašije. Nebude jenom hrát, ale bude také vyprávět o své cestě k Bohu. Můžete se také těšit na zajímavé workshopy a mnoho dalších překvapení. Setkání zakončíme slavnostní mší svatou s průvodem s ratolestmi ve 14:30 hodin v kostele sv. Mikuláše v Plzni, ve kterém se obvykle koná řeckokatolická liturgie. Po závěrečném požehnání Vám s radostí předám symbolický dárek – unikátní hrnek jako památku na naše setkání. Podrobnosti naleznete na webových stránkách DCM a na facebooku.

Naše setkání jako obvykle zahájíme už v pátek v katedrále sv. Bartoloměje od 18:00 hodin křížovou cestou centrem Plzně. Začneme v katedrále a jednotlivá zastavení připravuje mládež z celé diecéze. Ti, kteří přijíždí zdaleka, mohou nahlásit na DCM, že

mají zájem o ubytování.

Milí mladí, moc se na Vás těším, ať jste z Plzně, či z nejvzdálenějšího místa diecéze. Přál bych si, abyste toto setkání nebrali jen jako nabídku další akce, kterých máte hodně, ale abychom se sešli a vytvořili společenství, a tak posílili naši víru. Je to tak důležité pro nás všechny a zvlášť pro ty, kteří ve farnostech nemají společenství.

Přijměte prosím, proto moje osobní pozvání k prožívání radosti společenství v nejbližší pátek a sobotu 27. – 28. března.

Vás rodiče, prosím, abyste povzbudili mladé a pomohli jim se na setkání dostat. Vzpomeňte si na své mládí a na radost a povzbuzení, které taková setkání přinášejí anebo naopak, jak Vám takové povzbuzení ve vašem mládí chybělo.

Drazí kněží, i Vás zvu na setkání, doprovoďte své mladé a těším se na společné slavení mše svaté spolu s Vámi.

Váš biskup František

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás