Festival PilsAlive včera oživil náměstí Republiky v Plzni

Publikováno
28. 6. 2015

V rámci projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury nabídl včera večer ve 20.00 hodin na náměstí Republiky v Plzni křesťanský festival PilsAlive návštěvníkům nejen pasivní poslech. Nachystané židle tam totiž zůstaly téměř prázdné a nevyužité. O to se postaral nejenom krátký a silný déšť před koncertem, ale především taneční skupina Let’s Dance for Jesus. Tanečníci od začátku programu rozhýbali přihlížející posluchače.

Publikum pochválila i worshipová zpěvačka Máire Close (USA). Ve svém vystoupení nešetřila přítomné a svou tvůrčí kreativitou, a tak dokázala všechny roztančit v rytmech worshipu či latinskoamerických skladeb. Svůj irský původ nezapřela hrou na různé nástroje v irských rytmech. Zpěvem, slovem a také celým svým tělem dokonale animovala celé plzeňské náměstí.

V tomtéž pak pokračovali hudebníci a zpěváci z plzeňské skupiny Koinonia. Zazněly skladby současné křesťanské tvorby v různých stylech. Nechyběl rock, pop či rap. „Jsem rád, že název koncertu PilsAlive – Živé náměstí se podařilo naplnit. I lidé se přidávali ke zpěvu, ale hlavně k tanci. Patřili mezi ně i náhodně příchozí.“ uvedl organizátor festivalu Ján Grajcár.

Druhá část festivalu, určena pro děti s názvem Pohádkové náměstí, se bude konat již v úterý 30. června 2015 od 14.00 hodin. Po roce se náměstí opět promění v místo několika pohádek. Nebudou chybět pohádková stanoviště s postavami z tradičních českých pohádek. Ty budou dětem zadávat různé zábavné úkoly. Děti se mohou těšit na skluzavky zdarma, skákací hrad, kreativní workshopy či tanec, hudbu a divadlo.

Festival PilsAlive organizuje Biskupství plzeňské ve spolupráci se spolkem Přátelé Koinonie. Festival nabízí moderní hudbu a kulturu, opírající se o tradiční křesťanské hodnoty. Chce představit soudobou křesťanskou tvorbu v Západních Čechách, která vychází ze staleté tradice. Festival je zařazen mezi akce projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury a byl finančně podpořen společností Plzeň 2015 o.p.s.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás