Vděčné ohlédnutí za Nocí kostelů 2015

Publikováno
2. 6. 2015

Několik měsíců přípravy, spoustu práce a kreativity, nacvičování vystoupení, a mnoho dalších detailů, které zůstanou pro běžného poutníka skryty. Ano, je tu řeč o Noci kostelů, která v pátek 29. 5. 2015 odpoledne a navečer potěšila obyvatele Plzně a celé plzeňské diecéze nabídkou programů v otevřených kostelech, chrámech, kaplích, sborech a modlitebnách.

Na většině míst se to hemžilo poutníky, kteří přišli pěšky, přijeli nebo jakkoli se přemísťovali od kostela ke kostelu a užívali si bohaté a krásné nabídky, připravené právě pro ně. Organizátoři nezklamali, přijetí a vlídnost otevřely i lidská srdce a ústa a lidé se sdíleli, povídali, diskutovali, obdivovali.

Tradičně nezklamalo ani počasí, jen intenzivní a prudká bouřka, která v Plzni a okolí kolem 22.00 hodin vyplavila některá stanoviště, mohla počkat aspoň o dvě hodiny déle. Ale i to patří k Noci kostelů, stejně jako poděkování Vám všem, milí a skvělí organizátoři, rodiče, mládeži, starostové, hasiči, kněží, studenti, všichni, kteří jste do toho šli a nechali v páteční Noci kus srdce a lásky k druhým!

Děkuji a přeji hojnost Božího požehnání ve všem, co děláte a žijete.

Majka Lachmanová, koordinátorka Noci kostelů.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás