Úterní odpoledne v Plzni patřilo dětem

Publikováno
1. 7. 2015

Úterní odpoledne v Plzni patřilo dětem. Letní prázdniny tam totiž zahájilo Pohádkové náměstí. Evropské hlavní město kultury se díky křesťanskému festivalu PilsAlive zaplnilo pohádkovými bytostmi. Děti za svou celoroční píli dostaly symbolickou odměnu ve formě zábavného prostoru.

Program začal ve 14.00 hodin na startovacím stanovišti, kde děti obdržely mapku Pohádkového náměstí a kartičku s hádankou na doplnění. Děti ji mohly postupně vyplňovat po splnění úkolů u pohádkových stanovišť. Tam je čekali Kohoutek a slepička, Maruška s Macechou z pohádky o dvanácti měsíčkách, Hloupý Honza, Budulínek, Pejsek a kočička, Popelka a Princ Bajaja, kteří dětem zadávali různé zajímavé úkoly. Za správnou odpověď získaly pak u andílka Plzeňáčka odměnu. Všechny děti na závěr společně shlédly divadelní představení o Dobrém pastýři. Pomohly mu najít zatoulanou ovečku Lilku.

 „Jsem rád, že se program dětem evidentně líbil. Od loňska, kdy se Pohádkové náměstí konalo poprvé, účastníků dvojnásobně přibylo. Považuji za velice důležité, aby děti mohly být seznamovány se základy křesťanských hodnot, na nichž se před staletími rozvinula Evropa. Současně vidím jako přínosné, že rodiče mohou prožívat radost ze svých dětí. Kdo má děti, má budoucnost,“ reaguje na zdárné pohádkové odpoledne biskup František.

Děti se také radovaly ze skuzavek a skákacího hradu zdarma, kreativních workshopů, kde si mohly vyrobit placku, vytvářet z papíru různé zajímavé věci nebo si nechat namalovat něco hezkého na obličej. Při hudbě pak tancovaly, zpívaly, či zahrály si nějakou hru. Nechyběl ani hasičský vůz k prohlédnutí zblízka.

Festival PilsAlive organizuje Biskupství plzeňské ve spolupráci se spolkem Přátelé Koinonie. Festival nabízí moderní hudbu a kulturu, opírající se o tradiční křesťanské hodnoty. Chce představit soudobou křesťanskou tvorbu v Západních Čechách, která vychází ze staleté tradice. Festival je zařazen mezi akce projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury a byl finančně podpořen společností Plzeň 2015 o.p.s.

Festival dále podpořili partneři: Plzeňský kraj, Městský obvod Plzeň 3, společnost T-Mobile, Metrostav, Bohemia Sekt, Aggeo – Italské speciality, Rencar, Ave CZ, Nadace 700 let města Plzně, Skluzavka.cz, Časopis Dráček, Soukromá umělecko-průmyslová škola Zámeček, obláti, salesiáni, františkáni, Koinonia Jan Křtitel. Jim a všem dobrovolníkům a dobrovolnicím děkujeme.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás