Biskup František vyzývá věřící k solidaritě s uprchlíky

Publikováno
27. 9. 2015

Milí bratři a sestry,

„uprchlická krize“ hýbe v posledních týdnech médii a mnoha lidmi. Setkáváme se s mnoha extrémními názory, se spoustou strachu, neochotou pomoci, výmluvami, nenávistí, s manipulací. (Situace však zpravidla není jednobarevná nebo černobílá, pravda a realita bývá někde mezi.)

Jako křesťané jsme povoláni milovat a dle svých možností nabízet pomoc potřebným. A také přispívat svým úsilím, činy i slovem ke zklidnění situace, k odložení strachu a nenávisti. A to je možná teď nejdůležitější, v situaci, kdy k nám vlastně takřka žádní uprchlíci nepřicházejí.

Chci Vás pozvat k tomu, abychom každý, tak jak můžeme, ve svém okolí tupili ostří diskusí a emocí a přinášeli do nich jasný křesťanský postoj solidarity (s uprchlíky), zodpovědnosti (za své nejbližší i svou vlast), ochoty k oběti a moudrosti (schopnosti rozlišovat).

A buďme připraveni, pokud tato potřeba nastane, ku pomoci uprchlíkům, ku pomoci azylantům, k nabídnutí nejrůznější pomoci.

O těchto možnostech budete včas informováni prostřednictvím diecézní charity, webové stránky sloužící k registraci nejrůznější pomoci mají adresu: www.pomocuprchlikum.charita.cz.

                                                         Váš biskup + František.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás