Festival PilsAlive v Klášteře Teplá zakončil své letošní akce

Publikováno
5. 9. 2015

Klášter Teplá, 5. září 2015

Evropské hlavní město kultury se díky křesťanskému festivalu PilsAlive dostalo až na nádvoří Kláštera Teplá. Skupina Koinonia z Plzně-Litic zahájila jednak festival ale také diecézní pouť. Ta se do areálu premonstrátského kláštera vrátila po rozsáhle rekonstrukci. Po skončení mše svaté v klášterním kostele program na nádvoří pokračoval odpolední částí. Koinonia z Litic nabídla posluchačům různé rytmy křesťanských chval. Ty povzbudili přítomné k zahřátí se tancem. ;)

Vystoupením plzeňské křesťanské folk-rockové kapely Quo Vadis festival pokračoval. Velkou oblibu hudby této skupiny potvrzovali mnozí přítomní, kteří zpívali písně spolu s kapelou. Závěrečnou kapelou byly klatovské Plamínky. Mladé hlasy pod vedením Marušky vzdávali Bohu chválu a dík a zároveň potěšili přítomné. Během dne se festivalu zúčastnilo přes tisíc lidí.

Festival PilsAlive organizuje Biskupství plzeňské ve spolupráci se spolkem Přátelé Koinonie. Festival nabízí moderní hudbu a kulturu, opírající se o tradiční křesťanské hodnoty. Chce představit soudobou křesťanskou tvorbu v Západních Čechách, která vychází ze staleté tradice. Festival je zařazen mezi akce projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury a byl finančně podpořen společností Plzeň 2015 o.p.s. a Karlovarským krajem.

Fotografie z PilsAlive a Diecézní poutě naleznete zde.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás