Misijní neděle 18.10.2015

Publikováno
12. 10. 2015

Před 89 lety vyhlásil Sv. otec Pius XI. každou předposlední říjnovou neděli za Misijní neděli, kterou od té doby na celém světě připravuje ve spolupráci s farnostmi Papežské misijní dílo šíření víry. Tento celosvětový den modliteb je spojený s finanční sbírkou, z níž se pravidelně podporují projekty na pomoc nejpotřebnějším (dnes přibližně v 1100 misijních diecézích).

Jak se připravit na intenzivnější prožití Misijní neděle? V mnoha farnostech se již od začátku měsíce října lidé modlí misijní růženec (každý desátek symbolizuje jeden kontinent - lze využít misijních barev: zelená - Afrika, bílá - Evropa, žlutá - Asie, modrá - Austrálie a Oceánie, červená - Amerika), účastní se adorací za misie, připravují děti na vstup do Misijního klubka, chystají krásné misijní nástěnky. Nechybí ani tradiční akce PMD: Misijní jarmarky®Misijní koláče® a Misijní štrúdlování®.

I letos přicházíme v rámci misijních oslav s nabídkou vytvoření společného Misijního Mostu Modlitby , a to v předvečer letošní Misijní neděle, tj. v sobotu 17. října ve 21:00. Všichni zájemci se mohou doma či v kostele sejít, zapálit svíčku a pomodlit se růženec nebo jakoukoliv modlitbu za misie, misionáře, chudé a trpící lidi, za šíření radosti evangelia na celém světě. Svíce pro tuto aktivitu mohou být předem požehnány v kostele.

Další misijní informace a materiály naleznete na www.missio.cz  nebo u diecézní ředitelky PMD Miriam Svobodové 608 976 598

plakat_mis.nedele_2015

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás