Zveme na fotografickou výstavu "Tradice a víra v obrazech"

Publikováno
11. 10. 2015

Plzeň - Dne 13. října 2015 v 17.00 hodin zahájí plzeňský biskup František Radkovský v kostele sv. Jana Nepomuckého v Plzni (Klatovská 45) vernisáž fotografické výstavy „Tradice a víra v obrazech“. Spolu s ním výstavu otevře iniciátor projektu Člověk a víra fotograf Roman Albrecht.

A v čem je výstava unikátní?  Snaží se zachytit neviditelné – duchovní rozměr člověka.

Druhou poměrně významnou skutečností je fakt, že představuje dílo sdružení Člověk a víra. Toto sdružení je celostátní neziskovou organizací zastřešující práci dobrovolných fotografů, kteří uměleckou formou dokumentují významné křesťanské akce českých církví jak v republice, tak v zahraničí.

Výstava potrvá od 13. do 30. října 2015. Pořadatelem výstavy je Biskupství plzeňské ve spolupráci se sdružením Člověk a víra.

Plakátek výstavy stáhnete zde.

Společenství Člověk a Víra

Člověk a Víra je společenství fotografů, kteří ve svém volném čase bez nároku na odměnu dokumentují život církve, sakrální architekturu a víru člověka obecně. Počátky společenství sahají do roku 2011, kdy se zakladatelé Roman Albrecht a Irena Grimová shodli na společné myšlence a zdokumentovali uměleckou formou první akce. Zakrátko se k partnerům ještě připojil Václav Chaloupka a Miroslav Snopek.

Člověk a Víra je projekt především duchovní. Dává si za cíl obrazově zprostředkovat duchovní prožitek člověka a tak obrazovou formou hlásat evangelium buď přímo, nebo poskytováním kvalitních fotografií všem církvím Kristovým. I ony pak mohou doprovodit své prezentace a texty poutavými obrazy. Naše fotografie najdete v materiálech České biskupské konference, snad všech biskupství, prakticky v každém Katolickém týdeníku, ale i na webových stránkách farností. Většina našich aktivit je sice zaměřena na Katolickou církev, ale jsme společenství ekumenické a tak naše fotografie najdete na webu Ekumenické rady církví nebo někdy i v Životě víry.

Člověk a Víra je samozřejmě i projekt fotografický. Zachycujeme skvosty sakrální architektury a české duchovní tradice, člověka v kontextu architektonického dědictví předchozích generací. Fotografové si kladou za cíl pozvednout kvalitu církevních fotografií tak, aby nakonec všechny fotografie publikované nejen Katolickou církví kdekoliv v ČR dosahovaly jejího tisíciletého uměleckého standardu.

Tyto ambiciózní cíle se daří plnit díky členství desítek a snad stovek dobrovolných, v naprosté většině amatérských fotografů. Svým členům projekt nabízí osobní růst v oblasti fotografické, etické i duchovní. Všichni jsou proškoleni pro práci tak, aby nenarušovali církevní obřady. Každý zájemce absolvuje zdarma víkendový workshop, který následuje půlroční zkušební období s cílenou zpětnou vazbou od našich nejzkušenějších fotografů – a je krásné sledovat, že každý náš člen viditelně fotograficky roste.

Práce se nám daří. Jeden z našich rekordů jsme dosáhli 06/2015 - Facebookové stránky projektu měly dosah přes 500.000 kliknutí za týden (www.facebook.com/clovekavira), což je jeden z nejlepších výsledků, který celá církev na webu dosahuje.

Vítáme (a máme) ve svých řadách jak křesťany, tak i nevěřící či hledající – říkáme jim fotografové s úctou. Pokud máte zájem stát se jedním z nás, ať s fotografií začínáte nebo jste profesionál, můžete se přihlásit - podmínkou spolupráce je zrcadlovka.

www.clovekavira.cz           +420 731 137 271        clovekavira@gmail.com

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás