24.březen – Den modlitby a postu za zabité misionáře

Publikováno
17. 3. 2016

V neděli 20. března ve 14.15 v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici v Plzni si společně připomeneme zemřelé svědky evangelia modlitbou křížové cesty sestavenou přímo k této příležitosti.

PROČ DEN NA PAMÁTKU MISIONÁŘŮ MUČEDNÍKŮ? Láska umučených misionářů k evangelním hodnotám spravedlnosti, míru, svobody, bratrství nás přivádí k tomu, abychom se znovu zamysleli nad svým životem, nad svým křesťanstvím, nad důsledností svých rozhodnutí a voleb: zabité misionářky a zabití misionáři nás podněcují k tomu, abychom evangelium žili opravdově a celistvě, a vydávali tak svědectví v prostředí, v němž žijeme a pracujeme.

PROČ DEN MODLITBY A POSTU? V křesťanské tradici jsou modlitba a půst skutky lásky a sdílení s Bohem a s Církví. Prožívat je právě u příležitosti tohoto dne znamená prosit Boha, aby pomáhal všem misionářkám, misionářům a křesťanským komunitám, které ještě i dnes žijí v prostředí diskriminace a pronásledování.

Vatikán (Agenzia Fides) – Podle informací, které máme k dispozici, bylo v průběhu roku 2015 po celém světě zavražděno celkem 22 církevních pracovníků, tj. o čtyři méně než v roce 2014. Již sedmý rok po sobě je nejvíce násilným místem s extrémně vysokým počtem zabitých pracovníků pastorační péče Latinská Amerika. Za posledních patnáct let (2000-2015) bylo ve světě usmrceno celkem 396 církevních pracovníků, včetně pěti biskupů. V roce 2015 přišlo ve své službě násilně o život 13 kněží, 4 řádové sestry a 5 laiků - v Americe 8, v Africe 5, v Asii 7 a v Evropě 2 misionáři.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás