Národní pochod pro život bude v Praze už za měsíc

Publikováno
4. 3. 2016

Aby každá žena věděla, že v tom nezůstane sama

Praha, sobota 2. dubna 2016

Jsme kreativní a pro život

Protože vždy najdeme řešení, aby každé dítě dostalo šanci prožít svůj život. Pomáháme ženám, aby dokázaly přijmout i dítě, jehož početí je překvapilo. Probouzíme svědomí mužům, aby byli oporou ženám a svým dětem. Potrat není nikdy skutečným řešením.Být kreativní a pro život znamená, že se někdy vydáme i do ulic. Národní pochod pro život je příležitostí dát společnosti naději.
Přidejte se. Má to smysl.

Trocha statistiky

Umělé potraty

Podle údajů Českého statistického úřadu bylo v roce 2014 usmrceno před narozením 21 893 dětí. 17 463 z nich bylo usmrceno ze sociálních důvodů a 4 430 z eugenických a zdravotních důvodů. Tato čísla se dají přirovnat např. k počtu obyvatel Jindřichova Hradce.

czso.cz

Pomoc ženám nuceným k potratu - Linka pomoci

V roce 2015 poskytla poradna Hnutí Pro život ČR zaměřená na pomoc těhotným ženám bezplatně služby 305 klientkám. Prokazatelně pod tlakem bylo 25 % žen v době těhotenství. Více než 37 % žen se na Linku pomoci obrátilo ale až po potratu, k němuž byly donuceny partnerem, zastrašováním v rodině, obavami z budoucnosti a ekonomické situace. Sedm případů představovalo otevřené násilí.

linkapomoci.cz

Nesoudíme. Pomáháme

Projekt Hnutí Pro život ČR na pomoc ženám Nesoudíme. Pomáháme podporuje 27 měst a obcí včetně Magistrátu hl. m. Prahy, 67 českých osobností a mnoho desítek dobrovolníků, kteří pomáhají s distribucí letáků s nabídkou pomoci ženám. Na gynekologiích a v areálech nemocnic a poliklinik jsou k dispozici letáčky a někde jsou umístěny také informační rollupy. Česká gynekologická a porodnická společnost vzala projekt Nesoudíme. Pomáháme na vědomí.

nesoudimepomahame.cz

Terapie traumatu po podstoupeném potratu

V roce 2015 pomohla poradna Hnutí Pro život ČR 305 klientkám. Třetina případů se týkala postabortivního syndromu. Průměrná doba terapie je 10 měsíců. Zdravotní pojišťovny psychologickou pomoc ženám po potratu nehradí. Více než 99 % žen uvedlo, že by volily jinou cestu, kdyby ji našly včas nebo jim ji někdo ukázal.

linkapomoci.cz

Demografie - ročně chybí 41 tisíc dětí

Počet obyvatel České republiky se během prvních tří čtvrtletí roku 2015 zvýšil o 7,8 tisíce na 10 546,1 tisíce. Obyvatel přibylo pouze díky zahraniční migraci (8,5 tisíce). Počet zemřelých převýšil počet živě narozených o 628. Úroveň plodnosti byla 1,53 dítěte na jednu ženu. Pro zastavení vymírání je nutná hodnota prostého zachování reprodukce populace 2,1 dítěte na ženu. Ročně se rodí o 41 tisíc dětí méně, než by bylo třeba, aby český národ nevymíral.

czso.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás