Biskupské svěcení - organizační pokyny

Publikováno
20. 4. 2016

Biskupské svěcení a převzetí úřadu diecézního biskupa se bude konat dne 30. dubna 2016 v 10.30 hod. v katedrále sv. Bartoloměje. Pro ty, kteří se do katedrály nevejdou, bude možné obřad sledovat také na velkoplošných obrazovkách před katedrálou a v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici (určeno hlavně pro starší, aby si mohli sednout). Na náměstí není zabezpečené sezení, proto doporučujeme si s sebou vzít rozkládací židli.

Svěcení, ale i program před jeho začátkem od 9.45, bude živě přenášet TV NOE.

Kněží se budou oblékat ke mši svaté v Muzeu církevního umění plzeňské diecéze (objekt františkánského kláštera, Františkánská ul. 11, vchod přes parkoviště), prosíme proto, aby se tam dostavili NEJPOZDĚJI v 9.40. Prosíme kněze, aby si ke slavení liturgie přinesli albu a bílou štolu.

Kapacita pro ministranty již byla naplněna.

V tentýž den bude v centru Plzně souběh několika dalších akcí a s tím spojené uzavírky a dopravní omezení. Na náměstí Republiky a před klášterem budou moci od 7.00 do 14.00 parkovat pouze hosté s povolením biskupství a jediná přístupová silnice pro vozidla bude přes Františkánskou ulici. Pro parkování vozidel vám proto doporučujeme využít parkoviště u Nového divadla nebo na Sadech pětatřicátníků či u obchodního domu Plaza a na Rychtářce (www.parkingplzen.cz). Vše cca 10-15 minut chůze.

Z náměstí budou také odkloněny autobusové linky č. 20 a 33 městské hromadné dopravy.

Vjezd na náměstí Republiky bude omezený v době od 10.15 do 10.30, kdy bude vycházet z Františkánského kláštera průvod kněží. Kolem 13.00, tedy v době předpokládaného ukončení svěcení, bude opět na cca 15 min. úplná uzavírka Františkánské ulice, neboť průvod bude odcházet z katedrály zpět do kláštera.

Od 9.00 do 10.00 hodin bude k dispozici na biskupství několik zpovědníků a jeden ve františkánském kostele.

Během celé bohoslužby budou pro přítomné otevřeny toalety na biskupství, na náměstí Republiky veřejné WC pod Bistrem Vero a také v prostorách fary ve Františkánské ul.

Na náměstí Republiky  bude k dispozici stánek s novinkou - CD MP3 s přednáškami nového biskupa plzeňské diecéze Tomáše Holuba. Zakoupit je můžete přímo na stánku od 9.00 - 10.30 do začátku mše svaté. Karmelitánské knihkupectví, Františkánská 9, Plzeň, bude otevřeno v čase od 9:00-16:00.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás