Papež vyhlásil na 24. duben sbírku na Ukrajinu

Publikováno
7. 4. 2016

24. dubna proběhne ve všech evropských katolických kostelech sbírka na lidi zasažené ukrajinským konfliktem. Oznámil to papež František během nedělní modlitby Regina coeli.

„V tento den, který je jakýmsi srdcem Svatého roku milosrdenství, myslím na všechny národy, které nejvíce žízní po smíření a pokoji,“ řekl papež v Neděli Božího milosrdenství.  „Myslím obzvláště, zde v Evropě, na drama těch, kdo trpí následky násilí na Ukrajině: kdo zůstávají v oblastech zmítaných nepřátelstvím, jež si vyžádalo již tisíce mrtvých, a kdo – je jich více než milion – byli nuceni opustit je kvůli přetrvávající vážné situaci. Zasaženi jsou především staří lidé a děti,“ prohlásil František během nedělní modlitby Regina coeli.

Současně papež vyhlásil na neděli 24. dubna 2016 sbírku ve všech evropských katolických kostelech. Ta má být „humanitární podporou“ potřebným na Ukrajině.

„Vyzývám všechny věřící, aby se k této iniciativě připojili velkorysým příspěvkem,“ řekl také papež. „Toto gesto lásky má nejen ulehčit v materiálním utrpení, ale i vyjádřit blízkost a solidaritu moji i celé církve.“

Sbírka proběhne také v plzeňské diecézi v neděli 24. dubna.

Podle Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí si konflikt na Ukrajině vyžádal přes 9 tisíc životů a vyhnal z domovů 1,1 milionů lidí.

(zdroj www.cirkev.cz, foto: Roman Albrecht / Člověk a víra))

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás