Nový generální vikář Krzysztof Dędek požehnal záchranářský člun pro Hracholusky

Publikováno
24. 6. 2016

Generální vikář Krzysztof Dędek dne 23. června 2016 požehnal člun Vodní záchranné služby ČČK. Žehnání a slavnostní předání nového záchranářského plavidla se konalo před katedrálou sv. Bartoloměje v Plzni. Tento člun byl zakoupen za finanční podpory Plzeňského kraje. Bude využíván k zajištění bezpečnosti návštěvníků na vodní nádrži Hracholusky.

P. Krzysztof byl jmenován novým generálním vikářem Diecéze plzeňské dne 15. června 2016. Vystřídá tak ve funkci Mons. Josefa Žáka. Ten byl od 1. července 2016 jmenován spirituálem Arcibiskupského semináře v Praze.

Vodní záchranná služba (VZS) je občanským sdružením dobrovolníků se zájmem o poskytování neodkladné první pomoci a technické pomoci na otevřených vodních plochách a v jejich blízkosti. Zabývá se rovněž zajišťováním bezpečnosti na bazénech a koupalištích, komplexním vzděláváním záchranářů vykonávajících činnost ve vodním prostředí a v neposlední řadě je součástí Integrovaného záchranného systému (IZS). Je jedním z kolektivních členů Českého červeného kříže (ČČK), jediné státem uznané a mezinárodně potvrzené národní společnosti Červeného kříže v České republice.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás