Prázdniny začnou v Plzni "Pohádkovým náměstím"

Publikováno
16. 6. 2016

Poslední červnové odpoledne v Plzni bude patřit dětem. Letní prázdniny tam totiž zahájí Pohádkové náměstí. Náměstí Republiky zaplní pohádkové bytosti. S nimi tam bude Anděl Plzeňáček.

Na pohádkových stanovištích budou čekat postavy z pohádek. „Dětem budou zadávat různé zábavné úkoly: Lotrando a Zubejda, Tři bratři, Kráska a zvíře, Vodník, O veliké řepě, Princezna ze mlýna, Broučci a kromě nich se po náměstí bude pohybovat andílek Plzeňáček a s ním při pohádkovém představení ještě další postavy, které ale nechci prozrazovat, protože budou pro děti překvapením.“ zve na náměstí Ľudmila Košudová ze spolku Přátelé Koinonie. Program začíná ve 14.00 na startovacím stanovišti, kde děti obdrží mapku Pohádkového náměstí a kartičku s hádankou na doplnění. Děti ji budou moci postupně vyplňovat po plnění úkolů u pohádkových stanovišť. Za správnou odpověď získají odměnu a následně bude pro všechny děti společně divadelní představení v 16.30. Děti se mohou těšit také na skluzavky zdarma, skákací hrad, kreativní workshopy, kde si budou moci vyrobit placku, vytvářet z papíru různé zajímavé věci nebo si nechat namalovat něco hezkého na obličej. „Na náměstí bude hrát hudba, takže si děti budou moci zatancovat a zazpívat či zahrát nějakou hru a budou si moci také zblízka prohlédnout hasičský vůz.“ uvádí Ján Grajcár z Biskupství plzeňského.

Pohádkové náměstí si užijí jak děti předškolního věku, tak děti 1. stupně základní školy, ale určitě se nebudou nudit ani větší děti. Celý projekt má nejen kulturně-zábavný ale i výchovný charakter, kde se formou hry, workshopů a divadla předávají lidské a morální hodnoty jako přátelství, kolegialita, spolupráce, pomoc druhým, zručnost a tvořivost, láska k druhým. Přímými adresáty jsou mladší generace a nepřímo také zasahují a pomáhají těm, kteří je doprovázejí – rodiče či prarodiče.

Pohádkové náměstí je jednou z letošních aktivit festivalu PilsAlive, který Biskupství plzeňské organizuje již od roku 2009. Jaký je tedy kromě pohádkového náměstí program festivalu? Pohádkové náměstí je jednou z aktivit festivalu PilsAlive. Biskupství plzeňské jej spolu se spolkem Přátelé Koinonie organizuje již od roku 2009. Ten je tradičním festivalem křesťanské hudby, kultury a tradic, a chce představit soudobou křesťanskou tvorbu. Ta vychází ze staleté křesťanské tradice. Festival byl v předešlých letech zařazen mezi akce projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury.

Druhá hudebně-divadelní část festivalu se bude konat v Kláštere Teplá 3. září 2016. Tady se přestaví plzeňské kapely Jordán, Chavruta a chválova kapela vysokoškolského klubu Hora. Součástí programu bude i divadelní vystoupení herce Jana Horáka „František blázen“. „One man show, step, body‐drum a vyprávění o životě a smrti sv. Františka z Assisi. Jet o příběh o svatém showmanovi. Chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější – a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo.“ popisuje projekt jeho autor.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás