Mladí z diecéze se chystají na Světové dny mládeže do Krakowa

Publikováno
18. 7. 2016

Ve středu 20. července 2016 vyráží první skupina mladých s biskupem Tomášem Holubem na předprogram Světových dnů mládeže do diecéze Gliwice. V diecézi bude také skupina salesiánské mládeže. Celkem se do místa sjede přibližně 250 českých účastníků.

Program:

Středa – ubytování, večerní mše svatá s biskupem v 19 hodin v Strzybnici (jen pro plzeňskou diecézi).

Čtvrtek – společná mše svatá s biskupem obou skupin na mariánském poutním místě v městě Piekary Slaskie v 10 hod. Poté návštěva koncentračního tábora v Osvětimi, vstup od 17 hod.

Pátek a sobota – dopoledne mají skupiny rozdílný rozvrh (např. návštěva dolů), odpoledne od 17 hod. společný program s ostatními poutníky z dalších zemí na náměstí v Tarnowskich Gorách.

Neděle – v jednotlivých farnostech, kde bude mládež ubytovaná, bude eucharistie s místními farníky, odpolední program individuálně v rodinách.

V pondělí se přesunou do Krakowa.  Z plzeňské diecéze se na setkání do Polska vypraví celkem kolem 120 mladých.

Světové dny mládeže jsou mezinárodním setkáním, které je organizované katolickou církví, spojuje mladé lidi celého světa – katolíky, křesťany jiných vyznání a všechny lidi dobré vůle. Předsedá jim Svatý otec a slaví se každé tři roky.

Světové dny mládeže vznikly v roce 1984 na Květnou neděli. Papež Jan Pavel II. svolal římskou mládež, aby s ním slavila Svatý rok vykoupení. Jejich nadšení překonalo všechna očekávání. V roce 1985 napsal papež mladým po celém světě list a brzy začalo dobrodružství Světových dní mládeže.

Tyto Světové dny mají za cíl ukazovat světu živou víru v Ježíše Krista, Božího Syna a Spasitele. Mají také podporovat angažovanost mladých v církvi, radovat se z víry a přemýšlet o odkazu, který vždy vybírá papež při této příležitosti.

Oslava XXXI. Světových dní mládeže bude probíhat od 25. do 31. července 2016 v polském Krakově, ve městě úzce spojeném se svatým papežem a zakladatelem světových dnů mládeže Janem Pavlem II.

Mottem jsou Ježíšova slova: „Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství“ (srov. Mt, 5,7) Polsko přivítá mezinárodní setkání mladých po druhé – v roce 1991 se uskutečnilo ve městě Čenstochová.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás