Pohádkové náměstí v Plzni přilákalo děti v den vysvědčení

Publikováno
1. 7. 2016

Poslední červnové odpoledne v Plzni opět patřilo dětem. Letní prázdniny tam zahájil anděl Plzeňáček a spolu s ním náměstí Republiky zaplnily další pohádkové bytosti, které dětem nejprve zadávaly různé úkoly.

Děti byly vybaveny mapkou Pohádkového náměstí a kartičkou s hádankou na doplnění. Postupně ji vyplňovaly u sedmi pohádkových stanovišť, kde na děti čekali: Lotrando a Zubejda, Tři bratři, Kráska a zvíře, Vodník, celá rodina z pohádky O veliké řepě, Princezna ze mlejna a Broučci. Za správnou odpověď celé tajenky získaly pak odměnu přímo od anděla Plzeňáčka. Nakonec se všechny děti společně podívaly na pohádku o zakopaném pokladu. Bylo to napínavé, protože o poklad usiloval hrozný drak, ale Plzeňáček ho přemohl a poklad rozdal všem, aby každý mohl být v životě šťastný.

Děti si užily také skluzavky, skákací hrad a kreativní workshopy, kde si vyráběly různé zajímavé věci a dokonce svou vlastní placku. Zvlášť oblíbené bylo malování na obličej.

Vřele děkujeme všem, kteří se s námi zapojili do tohoto pohádkového odpoledne a rozdávali radost!

Poděkování patří i všem sponzorům a partnerům: Plzeňský kraj, Město Plzeň, ÚMO Plzeň 3, Nadace 700 let města Plzně, Nadace Delfíni, Císař v.o.s., Časopis Dráček, Bohemia Sekt a Aggeo.

Fotografie Pavel Adámek a Marta Kiliánová.

Fotografie Jiří Strašek.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás