Mládež z diecéze se vrátila z Polska. Podívejte se na fotografie ze setkání

Publikováno
1. 8. 2016

Papež František završil oslavy Světového dne mládeže v Krakově nedělní mší svatou. K mladým účastníkům se v tento den připojili i další poutníci, podle organizátorů tak celkový počet přítomných přesáhl dokonce 2 miliony. S biskupem Tomášem se předprogramu v diecézi Gliwice a hlavního program SDM v Krakově účastnilo kolem 120 mladých z plzeňské diecéze.

František ještě před závěrečným požehnáním prozradil místo dalšího Světového dne mládeže – v roce 2019 se setkání uskuteční v Panamě.

Fotografie ze setkání je možné shlédnout na webových stránkách projektu Člověk a víra.

Světové dny mládeže jsou mezinárodním setkáním, které je organizované katolickou církví, spojuje mladé lidi celého světa – katolíky, křesťany jiných vyznání a všechny lidi dobré vůle. Předsedá jim Svatý otec a slaví se každé tři roky.

Světové dny mládeže vznikly v roce 1984 na Květnou neděli. Papež Jan Pavel II. svolal římskou mládež, aby s ním slavila Svatý rok vykoupení. Jejich nadšení překonalo všechna očekávání. V roce 1985 napsal papež mladým po celém světě list a brzy začalo dobrodružství Světových dní mládeže. Mají podporovat angažovanost mladých v církvi, radovat se z víry a přemýšlet o odkazu, který vždy vybírá papež při této příležitosti.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás