X. celostátní katechetický kongres - Rodina a její role v náboženské výchově

Publikováno
21. 9. 2016

Katechetická sekce České biskupské konference a diecézní katechetická centra srdečně zvou katechety, učitele náboženství, kněze, pastorační asistenty a všechny, kdo se jakkoli angažují na poli katecheze a náboženské výchovy na X. celostátní katechetický kongres pod záštitou Mons. Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského.

Kongres se bude konat od 27. do 29. října 2016 v Třešti u Jihlavy.

Ústředním tématem kongresu bude Rodina a její role v náboženské výchově.

Tato akce je příležitostí pro rozšíření odborných znalostí, pro načerpání inspirace do další služby a především je to možnost setkání a výměny zkušeností mezi „kolegy“.

Na kongresu vystoupí mj. Kateřina Lachmanová – „Obrácení rodičů jako předpoklad pro katechizaci v rodině“, Noemi Bravená – „Náboženská výchova a svět dítěte“, Ludmila Muchová – „Náboženská výchova mládeže v rodině“, P. Lukáš Engelmann – „Specifika mužské a ženské výchovy“. O zahraniční zkušenosti se přijedou podělit P. Andrzej Kiciński (Katedra katechetiky na Katolické univerzitě v Lublinu) – „Zkušenost Polska: Katecheze mládeže“ a P. Martin Michalíček (ředitel Diecézneho katechetického úradu v Nitře) – „Zkušenost Slovenska: S rodiči ke svátostnému životu dětí“.

Účast dále přislíbil kardinál Dominika Duka OP, Mons. Jan Graubner, Mons. Karel Herbst SDB – delegát ČBK pro katechezi, a všichni dosavadní ředitelé Katechetické sekce ČBK.

Je možné se zúčastnit také praktických seminářů a k zakoupení nebo k inspiraci budou tematické knihy, pomůcky a další užitečné materiály za zvýhodněné ceny.

Přihlašujte se do 30. 9. 2016. Přihlášky a program na www.katecheze.cz

Na setkání s Vámi se těší P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce ČBK, a pracovníci diecézních katechetických center.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás