Vzpomeňme na zemřelé a zapalme za ně svíčku, zve biskup Tomáš Holub

Publikováno
24. 10. 2016

Na den Památky všech zemřelých 2. 11. 2016 zve plzeňský biskup Tomáš Holub do katedrály sv. Bartoloměje všechny, kteří ztratili někoho blízkého. Od 18 hodin zde bude možnost zapálit za něj svíčku, ztišit se a vyjádřit vděčnost za dar života.

V rámci večera s názvem Svíce pro naše zemřelé se plzeňskou katedrálou rozezní varhanní hudba. V klidné atmosféře bude moci každý  zapálit svíčku za své zemřelé a napsat jejich jména na lístky, které biskup Tomáš Holub osobně předá komunitě trapistických mnichů v klášteře v Novém Dvoře. Ti pak tyto prosby - za živé i zemřelé - vloží  do svých modliteb.

Plzeňský biskup Tomáš Holub, který bude celým večerem provázet, se jako vojenský kaplan nejednou setkal tváří v tvář smrti a musel se naučit s takovými okamžiky vypořádat: Jedny z mých nejtěžších, ale i nejhlubších zkušeností jako vojenského kaplana byly chvíle, kdy jsme ztratili někoho z našich kolegů. Domnívám se, že tento smutek je nesmírně důležité vyjádřit symbolem, který nás spojí s lidmi, po nichž se nám stýská; který přesáhne všednost a znovu nás tak otevře naději. A to je důležité pro každého z nás, proto zvu všechny, věřící i nevěřící, aby si přišli do katedrály zapálit svíčku a uctít památku zesnulých.“

V průběhu večera promluví také Martina Špinková, zakladatelka domácího hospice Cesta domů se zamyšlením na téma: Jsme konečné bytosti?

Jedna otázka, která asi nemá jednu odpověď. Počítáme s tím, že k našemu životu patří i jeho závěr, který jej teprve učiní celým? A počítáme zároveň s tajemstvím věčnosti? Dvě krátká zamyšlení jedné konečné bytosti nad jednou věčnou otázkou,“ uvádí M. Špinková svoji promluvu.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás