Uzavírání Svatých bran milosrdenství v plzeňské diecézi

Publikováno
9. 11. 2016

V neděli 13. listopadu 2016 se při děkovných mších svatých v katedrálách, chrámech a dalších místech po celé České republice uzavřou Svaté brány. O týden později, 20. listopadu, pak bude zazděna i Brána milosrdenství v bazilice sv. Petra ve Vatikánu a papež František tak oficiálně zakončí celý Svatý rok milosrdenství.

Pro uzavření každé Svaté brány v plzeňské diecézi vyšle biskup Tomáš zvláštního delegáta, který bude na místě sloužit mši svatou, doplněnou zvláštními modlitbami pro tento účel a zpěvem Magnificat. Zapojeni budou i naši misionáři milosrdenství.

 

Přehled delegátů a časů uzavírání jednotlivých Svatých bran:

Plzeň, katedrála sv. Bartoloměje od 10:30, P. Romuald Štěpán Rob

Ostrov, kostel sv. Michaela Archanděla od 8:30, biskup František

Mariánské Lázně, kostel Nanebevzetí Panny Marie od 17:00, P. Filip Lobkowicz

Klatovy, kostel Narození Panny Marie od 10:00, P. Martin Sedloň

Klášter Teplá, opatský kostel Zvěstování Páně od 10:00, P. Augustin Kováčik

Speciální událost pak bude probíhat v Lokti nad Ohří. V den uzavírání Svatý bran tu bude totiž výjimečně - u příležitosti 790 let od skutku milosrdenství sv. Anežky České - jedna brána (na jeden den) otevřena. Zde bude přítomen otec biskup Tomáš. V 9.45 hodin začne na nádvoří hradu hra o sv. Anežce, v 10.15 následuje pobožnost ke sv. Anežce v rotundě hradu a poté průvod z hradu do kostela. V 11.00 hodin tu otevře biskup Tomáš Holub Bránu milosti a bude celebrovat mši svatou. Ve 14.00 hodin zazní Te Deum a svátostné požehnání.

Neváhejte využít posledních dnů k přijetí všech zvláštních milostí vyslovených pro tento rok, uskutečnit pouť ke Svaté bráně, projít skrze ni do Božího milosrdenství, do nového života nebo si zajít pro požehnání k misionářům milosrdenství.

V plzeňské diecézi byli uznáni tito misionáři milosrdenství: P. Alvaro Grammatica, P. Martin Sedloň OMI, P. Vlastimil Kadlec OMI, P. Günther Eckelbauer OMI, P. Augustin Kováčik OPraem, P. Romuald Rob OP a P. Robert Bergman.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás