Kam na vánoční bohoslužbu?

Publikováno
19. 12. 2016

Rádi bychom připomněli internetové stránky b.cirkev.cz, kde lze nalézt časy bohoslužeb ve všech kostelech nejen plzeňské diecéze, včetně aktualizovaných přehledů nepravidelných bohoslužeb během vánočních svátků.

Jedná se o projekt probíhající pod záštitou České biskupské konference, který se stává velmi praktickým nástrojem pro širokou veřejnost. Jeho cílem je zpřístupnit a zlepšit dostupnost informací ohledně konání bohoslužeb a kontaktů pro všechny kostely ČR na jednom místě – pomocí aplikace „Bohoslužby“ a které jsou také nově od 1. listopadu letošního roku k dispozici proklikem na mapách Seznamu mapy.cz. Plzeňská diecéze byla díky podpoře biskupa Tomáše prvním územím, na kterém mohl Seznam celý projekt spustit.

Je to skvělý pomocník. Mnohdy se stane, že mám ve městě časovou prodlevu, tak jen do aplikace v mobilu zadám hodinu a hned vím, kam můžu ve svém nejbližším okolí zajít na mši. A teď o Vánocích, kdy jsou časy bohoslužeb jinak než po celý rok, se takové přehledné a rychlé vyhledání hodí o to víc. Aplikaci jsem také hodně využíval o prázdninách, kdy jsem byl téměř pořád někde na cestách a o místních kostelech jsem neměl vůbec přehled. Na b.cirkev.cz jsem hned věděl, do kolika kostelů se můžu přijít podívat a kde je najdu, ať už jsem se nacházel v jakémkoliv městě,“ říká své zkušenosti J. Novotný z Plzně.

Informace od autora a koordinátora celého projektu Josefa Bernarda:

Již několik let probíhá společný projekt všech diecézí k jednotnému poskytování informací o kostelech, bohoslužbách a kontaktech pro veřejnost. Projekt je na internetu na adrese bohosluzby.cirkev.cz (k dispozici je také zkratka b.cirkev.cz) a to pro standardní www prohlížeč i pro mobilní zařízení.

Letošní svátek Všech svatých oslavil projekt propojením aplikace Bohoslužby s mapami Seznamu (mapy.cz).  Od 1. listopadu  2016 mají všechny římskokatolické kostely v mapách Seznamu odkaz na Bohoslužby a kontakty. Pokud v mapě Seznamu kliknete na kostel, tak v pravém sloupci, kde se objeví obrázek a další podrobnosti, je také odkaz na "Bohoslužby", který otevírá stránky aplikace "Bohoslužby" s informacemi o bohoslužbách a kontaktech na farnost.

Projekt vychází z distribuovaných dat, která jsou zpracovávána, ukládána a neustále aktualizována v databázích tzv. "Katalogů" na jednotlivých biskupstvích.

(Josef Bernard, koordinátor projektu: bernard@vlak.cz)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás