Mladí vyšli do ulic zazpívat bezdomovcům

Publikováno
21. 12. 2016

V pondělí 19. prosince se v plzeňském kostele U Ježíška pořádala mše pro lidi bez domova, po níž jim byly rozdány vánoční balíčky pro radost i potřebu. Večer se pak vydala skupinka mladých dobrovolníků rovnou do ulic, aby všechny osamělé potěšila zpěvem koled a popovídáním.

Společenství Od srdce k srdci pořádá pravidelně, vždy jednou do měsíce, mši pro bezdomovce, po níž jsou všichni zváni na společné občerstvení. Místem těchto setkání se stal kostel U Ježíška, kam pro tuto příležitost dojíždí P. Martin Sedloň, OMI z Plas. Před Vánoci je setkání spojeno také s rozdáváním dárků v podobě jídla, trvanlivých potravin, hygienických potřeb či oblečení, které lidé z Plzně a okolí pro tento úmysl během adventu nakoupí či nasbírají.

Kostel byl zcela plný a průběh bohoslužby s přibližně 70 netradičními hosty nelze označit jinak než za velmi živý. Mnoho z nich bylo v kostele vůbec poprvé, ale vlídné přijetí a péče organizátorů je přilákala. Z balíčků, které se rozdávaly po mši, měli velkou radost.

Večer se pak dala dohromady nová skupinka mladých dobrovolníků, kteří připravili další svačinové baličky, uvařili kávu a čaj do termosek a stejně jako v loňském roce vyrazili do města. V čele s hudebnicí Ester, která hrála na housle, procházeli ulicemi města, zpívali zvesela vánoční koledy a hledali v různých zákoutích všechny osamělé a lidi bez domova. Vždy, když se někoho takový objevil, improvizovaně vzniklý sboreček zazpíval koledu speciálně pro něj, předal hořící prskavku, nabídl občerstvení a popovídal s ním.

Při pátrání po místech, kde se většinou bezdomovci sdružují, museli mladí přejíždět buď trolejbusem, nebo tramvají, ale využili také této příležitosti a svým nadšením rozezpívali i překvapené spolucestující.

Byl to den plný emocí, sebezapření, někdy i studu, ale také obrovské vděčnosti, radosti, objetí, lásky, úsměvů a tak i velké smysluplnosti.

Snad to všechno nakonec dobře dopadlo i díky požehnání, které jsme předtím improvizovaně dostali od otce biskupa Tomáše, který vtrhl do dveří zrovna ve chvíli, kdy jsme vyráželi do akce,“ říká Petr, jeden z dobrovolníků.

Účastníci akce se shodli na tom, že i pro ně samotné byl večer plný obdarování a neváhají do toho jít příští rok zas.

Další dojmy z celého dne k přečtení zde: http://oblati.cz/newsreader/uz-druha-vanocni-tramvaj.html.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás