Poradna pro ženy ve složitých situacích slaví 10. výročí

Publikováno
16. 12. 2016

Už deset let pomáhá za podpory plzeňského biskupství Poradna pro ženy a dívky ve složitých životních situacích. Děkovnou mši sv. bude sloužit biskup Tomáš Holub 16. prosince od 16.30 hodin v katedrále sv. Bartoloměje.

Poradna zve všechny příznivce a zájemce na účast svých oslav, které začnou v pátek od 16.30 mší svatou v katedrále. Druhý den v sobotu pak od 14 do 17 hodin proběhne Odpoledne otevřených dveří, kdy se bude moci každý příchozí seznámit nejen s prostorem poradny, ale dozvědět se také podrobné informace o její činnosti, popovídat si, ochutnat dobroty, zakoupit si dárky či si zazpívat.

Poradna poskytuje sociální poradenství, dlouhodobé doprovázení i materiální a potravinovou podporu. Každoročně vyhledá tuto pomoc zhruba stovka žen. Tři stálé pracovnice poradny a několik dobrovolníků poskytují během roku přes dva tisíce konzultací. Dva dny v týdnu pak funguje klubová skupinová práce - např. rukodělné dílny, práce s PC, základy hospodaření a další. "Poznáváme, jak moc je v dnešní době důležité prosté ženské společenství. Chceme být místem, kde se ženy mohou scházet a cítit se trochu jako doma," zdůrazňuje vedoucí poradny Marie Mentlová.

Po duchovní stránce je klientkám poradny k dispozici P. Pavel Petrašovský. Kromě biskupství podporuje chod poradny i několik farností, třeba tzv. Nedělním koláčem, kdy se po bohoslužbách nabízí za příspěvek domácí lahodné pečivo, výtěžek je pak určen na předem ohlášenou podporu konkrétní klientky v nouzi.

Více o poradně na: http://plzen.poradnaprozeny.eu/.

(Částečně převzato z Katolického týdeníku)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás