Generální vikář P. Krzysztof Dędek požehnal nové věže Fotbalového stadionu Viktorie Plzeň

Publikováno
5. 1. 2017

5. ledna 2017 slavili nejen Plzeňané, ale i všichni fanoušci fotbalu velkou událost. Stadion Viktorie Plzeň dokončil několikaletou rekonstrukci a výstavbu dvou nových rohových věží. Tyto věže a celé moderní sportoviště požehnal generální vikář P. Krzysztof Dędek.

Připomněl, že o sportu hovořil už sv. Pavel v 1. listu Korintským (1 Kor 9,24-27) a že sportovci a křesťané mají mnoho společného, především směřování k jasnému cíli.

Pomodlil se pak slovy:

Pane a Bože, všechno, co jsi stvořil, je dobré. Chválíme tě také, že jsi podivuhodně stvořil člověk v jednotě těla a duše. Děkujeme ti za dar zdraví, za radost ze hry a pohybu, kterou nám nabízí sport. Děkujeme ti za radost z přátelství a vzájemných vztahů, které při tom zakoušíme. Děkujeme ti za sílu, kterou odtud čerpáme. Prosíme tě, ať tvé požehnání spočine na tomto stadionu. Dej ať všichni, kdo zde budou měřit síly, umějí vítězit i prohrávat. Chraň je před úrazy, přepínáním sil a nezdravou ctižádostí. Ať silní na duši i na těle usilujeme o vítězství v cíli své životní cesty. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás