Jsou pro mně žolíci v hlásání evangelia, řekl biskup po setkání se zasvěcenými

Publikováno
31. 1. 2017

Sobota 28. ledna 2017 patřila v plzeňské diecézi všem řeholníkům, zasvěceným pannám i zasvěceným laikům. Tradičně se jako každý rok společně sešli na biskupství k vzájemnému povzbuzení a k setkání s otcem biskupem.

"I letos jsme mohli společně poděkovat Pánu za dar povolání k následování Ježíše cestou zasvěceného života na setkání Bohu zasvěcených osob působících v plzeňské diecézi, tentokrát za účasti biskupa Mons. Tomáše Holuba. Sešlo se nás na padesát a po mši svaté slavené v katedrále sv. Barotoloměje, jsme se zahřáli na biskupství. Společné sdílení radostí a starostí našich komunit nám poodhalilo současné znamení času, jež naznačuje i papež František v Evangelli Gaudium 49 – “venku je množství hladovějících a je na nás, abychom jim dali najíst (srov. Mk 6,37)”. Setkání bylo zakončeno společným obědem, při kterém byl prostor naše sdílení vzájemně prohloubit," popsala Růžena Ambrožová z komunity Koinonia Jan Křtitel. 

Také otec biskup Tomáš byl setkáním povzbuzen a vyjádřil velkou vděčnost za oporu, kterou v působení zasvěcených a jejich službě v diecézi má:

"Dnes jsem děkoval členům řeholí a duchovních hnutí v plzeňské diecézi za jejich službu: pro mne nepostradatelní žolíci v hlásání evangelia."

Fotogalerii ze setkání zasvěcených osob od Pavla Adámka naleznete ZDE

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás