Katecheté z celé diecéze se sešli s biskupem Tomášem

Publikováno
30. 1. 2017

Ve čtvrtek 26. ledna 2017 se opět po roce uskutečnilo diecézní setkání katechetů, první od nástupu nového biskupa Tomáše.

Setkání se všemi, kteří se podílejí na výuce náboženství, bylo příležitostí osobně se pozdravit nejen s otcem biskupem, ale i s novou katechetickou posilou biskupství, s. Benediktou, SCSC. Účast byla téměř stoprocentní, z 35 katechetů dorazilo necelých 30.

Otec biskup dal všem přítomným nejdříve prostor k tomu, aby se v krátkosti představili, přiblížili místo, v němž působí, sdělili o jaké děti se starají, podle jaké metodiky vyučují apod. Sdílet ovšem mohli i to, s jakými překážkami a problémy se musí ve své praxi potýkat a s čím by potřebovali pomoct.

Pak si vzal slovo sám biskup Tomáš, který vyslovil velikou vděčnost a uznání všem pracovníkům v oblasti katecheze. Motivoval je k neustávající aktivitě a novým způsobům výuky, která má velký smysl, protože i znalosti jsou pro víru velmi podstatné. Zdůraznil ovšem, že nejdůležitějším úkolem katechetů je vézt druhé ke vztahu. Je dobré vyvarovat se moralizování, ale dětem klást na srdce hlavně to, že je má Bůh rád.

Na závěr s. Benedikta představila ukázky z vlastních digitálně zpracovaných osnov, z nichž mohou katecheté také volně čerpat.

Líbilo se mi, že téměř všichni pozvaní přijeli; ti, co nemohli, se omluvili. Svědčí to o zájmu spolupracovat,“ říká s vděčností s. Benedikta.

Každý pak za svou dobrovolnou činnost převzal dárek, který pro ně spolu s otcem biskupem připravilo pastorační oddělení.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás