Představení nejnovější knihy R. Fučíkové Obrazy z Nového zákona

Publikováno
30. 1. 2017

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni a Galerie Ladislava Sutnara srdečně zvou v sobotu 4. února 2017 od 13.00 na představení nejnovější knihy Renáty Fučíkové Obrazy z Nového zákona.

Součástí programu bude autorské čtení, beseda a výtvarná dílna pro děti s rodiči.

Bohatě ilustrované Obrazy z Nového zákona přímo navazují na knihu Obrazy ze Starého zákona. Vypráví o životě a učení Ježíše Krista a o osudech apoštolů Petra a Pavla. Evropská kultura, jejíž jsme součástí, je neoddělitelně spjata s myšlenkami křesťanství. V průběhu staletí si je však přivlastnili mnozí – panovníci, dobyvatelé, reformátoři i politici – a pokřivili je. Kniha s Ilustracemi Renáty Fučíkové vznikla proto, aby dnešní děti mohly lépe pochopit původní poselství Nového zákona.

RENÁTA FUČÍKOVÁ se narodila v roce 1964 v Praze. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, ateliér ilustrace a užité grafiky. Zabývá se především ilustrováním knih pro děti, v poslední době i tvorbou autorských obrázkových knih, které si sama píše. Vytvořila také předlohy pro pět poštovních známek nebo dva dětské programy Národního divadla v Praze. Je držitelkou mnoha národních i mezinárodních ocenění.

(zdroj: databazeknih.cz, kosmas.cz)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás