Ulicemi Plzně prošli tři králové: biskup, hejtman a primátor

Publikováno
6. 1. 2017

Nejen tři, ale přes tři tisíce malých i velkých králů a královen se vydalo jako každý rok v prvním lednovém týdnu koledovat do ulic a domácností po celé plzeňské diecézi, vybírat finanční prostředky do sbírky pro potřebné a žehnat všem navštíveným lidem a místům.

Na svátek Tří králů 6. ledna k nim ovšem přibyla poměrně netradiční posila, tři velké tváře Plzně: biskup Tomáš Holub, hejtman kraje Josef Bernard a primátor města Martin Zrzavecký. Oblékli se do kostýmů a se skupinkou dětských zpěváčků společně vyrazili koledovat do úřadů nebo třeba i banky.

Projeli se také Tříkrálovou tramvají, kde na ně čekal emeritní biskup František Radkovský a všem cestujícím zpříjemnil cestu hrou na kytaru.

Vytvořila se natolik nezapomenutelná atmosféra pohody, radosti a štědrosti, že se všichni tři králové rozhodli vytvořit z tohoto společného díla tradici a už se na své role těší i do příštího roku.

Bezproblémová spolupráce biskupství, města a kraje v Plzni upoutala pozornost i jiných měst po České republice, možná se tak v příštích letech stane inspirací i pro další aktivity. Nepochybné ovšem je, že plody těchto pozitivních vztahů budou Plzeňané pociťovat jistě po celý rok.

Za zorganizování celé akce patří velký dík Diecézní charitě Plzeň.

Fotogalerii z události naleznete na našich Facebookových stránkách.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás