Are you ready to say yes? Ptali se mladí z Karlovarského kraje

Publikováno
23. 2. 2017

V sobotu 18. února 2017 se na faře v Ostrově sešla mládež z celého kraje. Celý den byl inspirován otázkou papeže Františka „Are you ready to say yes?" (Jsi připravený říci ano?). Na programu byla výroba vlastních triček, duchovní povídání i společná mše svatá

K otázce, která nám měla připomenout, zda a na co jsme připraveni říci Bohu své ano, připravil P. Petr Mecl velmi zajímavou přednášku s hudební ukázkou o Jóbovi. Mně osobně se nejvíce na tomto setkání líbila právě tato přednáška,“ podělil se o své dojmy jeden z účastníků Lukáš Arendáš a doplnil:

I foukání barev na trička bylo super. Každý měl svoje nápady a svou kreativitu, kterou mohl předvést. Skvělé bylo také zázemí, které nám umožnil tamní farář P. Marek Hric, který se ujal, uvaření oběda. Měli jsme guláš, který byl vynikající! Posledním bodem tohoto setkání byla mše svatá, kde jsme děkovali Pánu Bohu za celý velmi krásně prožitý den, a v síle modlitby jsme se po skončení mše s nadšením a povzbuzením vrátili domů.

V jednotlivých farnostech západního cípu republiky není zástupců z řad věřící mládeže tolik, aby z nich bylo možné vytvořit jednotlivá „spolča“, často se jedná o dva nebo tři lidi na farnost. Místní kněží se tak rozhodli zkusit jiný způsob, jak dát mladé lidi dohromady, a to pořádat setkání sice ne tak častá, ale pro všechny, kteří ve své farnosti nemají dostatek vrstevníků a nabídnout kvalitní programy, které je povzbudí na delší dobu. Hlavními organizátory akce byli P. Piotr Libner z farnosti Skalná a P. Marek Hric z Ostrova, podpořit přijeli i P. Petr Mecl z Chodova, P. Romuald Rob, OP z Rybář, P. Pavel Fořt z Domažlic, místní P. Milan Geiger a další.

Rádi bychom, aby se mladí lidé z regionu seznámili, věděli o sobě, mohli si předávat zkušenost víry a vzájemně se podpořili,“ říká ostrovský farář P. Marek Hric.

Sobotní akce, jíž se zúčastnilo kolem 15 mladých, měla opravdu úspěch, proto už se chystá další setkání na červen, které bude hostit tentokrát farnost Skalná.

Fotogalerii naleznete na našich facebookových stránkách.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás