Naši kněží skončili na fotbalovém mistrovství Evropy dvanáctí

Publikováno
24. 2. 2017

Od 20. do 24. února 2017 se v chorvatském Vukovaru uskutečnil v pořadí již 11. ročník mistrovství Evropy ve futsalu kněží, kde nechyběl ani český reprezentační tým, z nemalé části zastoupený plzeňskou diecézí.

V posledním zápase s Kazachstánem však podlehl v boji o 11. místo v poměru 3:2, domů tak odjíždí s dvanáctou pozicí . Ovšem i tak si český tým splnil to, co si předsevzal, a to skončit lépe než na loňském mistrovství, kde zaujal místo poslední.

Česko letos reprezentovali: Marek Hric (Ostrov a Jáchymov), Libor Buček (Klenčí pod Čerchovem), Richard Polák (Cheb), Kamil Vrzal (Odolena Voda), Miloslav Brhel (Polička), Jiří Polach (Budišov u Třebíče), Svatopluk Pavlica (Uničov), Petr Káňa (Rajnochovice), , Konstantin Petr Mikolajek OPraem. (Říčany), Georges Makonzo Mondo SVD (Kolín) a Jan Bleša (Kelč).

Dohromady se přihlásilo 15 týmů, tedy 15 evropských zemí: Portugalsko, Itálie, Rakousko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Česká Republika, Polsko, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán a hostitelé Chorvatsko.

Náplní těchto nadnárodních klání není ovšem jen sport a pro některé není ani tou nejdůležitější motivací k účasti. Každý den je na programu společná mše svatá a kulturní večery nabízející prostor se seznámit s ostatními hráči a spřátelit se. To potvrdil i P. Marek Hric, pro něhož není tak důležité, kde se v žebříčku vítězů jeho tým umístil, ale že se mohl vůbec zúčastnit.

Mám dojem, že to posvátnější se zde odehrává v průběhu volného času, kdy my kněží mezi sebou vytváříme různé skupinky a bavíme se. Atmosféra je tu úžasná a myslím, že to je právě jádro našeho fotbalového setkání,“ řekl pro Radio Proglas P. Marek Hric.

Postupný vývoj turnaje lze sledovat na Radiu Proglas.

(zdroj: Radio Proglas, Priestly Czech team)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás