Plzeňská diecéze se připojila k slavení Světového dne nemocných

Publikováno
12. 2. 2017

Jako každý rok se i plzeňská diecéze připojila k slavení Světového dne nemocných. V sobotu 11. února 2017 se na biskupství v Plzni sešli jak nemocní, tak jejich pečovatelé, aby strávili čas ve společenství sdílející podobný osud.

Toto setkání má duchovní i lidský rozměr. Zamýšleno je především pro ty, kteří jsou díky svým omezením doma většinu času izolováni. Setkání je pro některé opravu jedinečnou příležitostí se s někým potkat a pozdravit. Pro nemocné lidi také bývá častou obtíží dostat se během týdne do kostela, proto je na setkání k dispozici i několik zpovědníků a hlavním bodem programu je slavení mše svaté, při níž je přítomným zájemcům udělena svátost pomazání nemocných.

Den nemocných slavíme každoročně a kapacita bývá vždy naplněna. Jako Městská charita jsme vůbec první v Plzni začali provozovat službu lidem v domácnostech a viděli jsme, že organizovat takový den k tomu určitě patří. Přítomní zde vidí, že nemoc se dá s Boží pomocí nést,“ říká paní Anna Srbová, pracovnice s nemocnými a jedna z hlavních organizátorek akce.

Mši svatou sloužil emeritní biskup Mons. František Radkovský, spolu s přítomným generálním vikářem P. Dedkem, P. Barhoněm, P. Kazdou a P. Lepaříkem.

Bylo opravdu dojemné a oslovující, když si kněží P. Kazda a P. Škach, který dřív býval pravidelným celebrantem, navzájem udělovali svátost nemocných,“ popsala A. Srbová a pokračovala v čerstvých dojmech z akce:

Naplnila se zde slova písně, kterou jsme zpívali při mši svaté: „také náš jásot a radostný zpěv k Marii přečisté k nebi se vznesl…“ Úžasná atmosféra vznikla i při neformální besedě s panem biskupem, s kněžími i pracovníky charity. Na dálku všechny pozdravil i P. Didak Klučka OFM, t.č. v Brně, který býval pravidelným účastníkem. Mohu potvrdit velmi pozitivní ohlasy a přání, aby – když Pán Bůh dá – se mohlo vše za rok zopakovat.

Na setkání dorazilo na 80 účastníků, s doprovodem a odvozy jim pomáhali pracovníci Charity. Kromě tohoto dne Charita organizovala i několik dalších setkání s různými programy v jednotlivých zařízeních, hospicích, domovech důchodců a nemocnicích.

Fotogalerii z celého setkání naleznete na našem Facebooku.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás