Začíná Národní týden manželství

Publikováno
13. 2. 2017

Dnes začíná Národní týden manželství (13. -19. února 2017). Spojme se v modlitbě za všechny manžele a páry, za to, aby jejich láska byla shovívavá, dobrosrdečná, nezáviděla, nevychloubala se, nenadýmala, nedělala, co se nepatří, nemyslela jen a jen na sebe, nerozčilovala se, zapomínala, když jí někdo ublíží, měla zármutek, když se dělá něco špatného, ale radovala se, když lidé žijí podle pravdy. Aby všechno omlouvala, všemu věřila, nikdy nad ničím nezoufala, všecko vydržela (1 Kor 13,4-13).

Věrnost slibům, v rukoudání muže a ženy vydávajících se na společnou cestu životem, je skutečně mistrovské dílo lidství! Hledíme-li na smělost jeho krásy, lekáme se, ale pokud jeho odvážnou houževnatostí pohrdneme, jsme ztraceni.

Žádný vztah lásky, žádné přátelství, žádná forma přízně, žádné štěstí obecného dobra nedosáhne výše naší touhy a naší naděje, pokud nenastane tento zázrak duše. Říkám ‚zázrak‘, protože síla a přesvědčivost věrnosti nás navzdory všemu nepřestanou vábit a udivovat. Vážnost daného slova, věrnost slibu nelze koupit a prodat. Nelze jej vynutit silou, ale ani opatrovat bez oběti.

Žádná jiná škola nemůže naučit pravdě lásky, pokud to neučiní rodina. Žádný zákon nemůže uložit krásu a odkaz tohoto pokladu lidské důstojnosti, jestliže jej osobní svazek lásky a plození nevpisuje do našeho těla.

(z katecheze papeže Františka na gen. audienci, nám. sv. Petra 21. 10. 2015)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás