Biskupství nabízí velikonoční kurz pro žáky základních škol

Publikováno
16. 3. 2017

Plzeňské biskupství opět připravuje tematicky zaměřený program pro žáky ze základních škol 1. i 2. stupně, tentokrát věnovaný Velikonocům. Bude probíhat v době od 21. března do 7. dubna 2017. Děti si na něm připomenou především příběh, který za slavením Velikonoc stojí a proč je dobré ho znát.

Podobně jako v adventu probíhal na biskupství kurz zaměřený na Vánoce, i v postní době se s. Benedikta, SCSC rozhodla uspořádat něco obdobného. Oslovila proto základní školy z Plzně, Spáleného Poříčí a Františkových Lázní s nabídkou zábavně vzdělávacího programu prohlubující poznání smyslu Velikonoc.

„Samozřejmě, že na školách tato témata učitelé s dětmi probírají, ale jen tak okrajově a spíše se drží lidových tradic. Jenomže křesťanské pojetí Velikonoc a všechno to, co těmto svátkům předchází, je hluboké a bohaté nejenom na vyprávění. Je podstatou naší víry. I to by měly děti vědět, protože dříve nebo později se setkávají v literatuře, v malířství, sochařství, architektuře, ve filmu, v hudbě apod. s náboženskými hodnotami a téměř nic jim to neříká.“ říká s. Benedikta k tomu, proč se rozhodla kurz uspořádat.

Cílem není dětem něco vnucovat, ale rozšířit jejich znalost souvislostí a obohatit o nové zkušenosti. „Bohužel v mnohých lidech přetrvávají předsudky, slovo ‚náboženství‘ už snad ani není vhodné používat, protože se vzápětí vyvolá averze,“ upozorňuje s. Benedikta na to, jak je při prezentaci křesťanských hodnot důležité volit slova s citem.

Ovšem zkušenost už z adventního kurzu dokazuje upřímný zájem dětí o tato pro ně někdy poněkud neuchopitelná témata, ale také vděčnost učitelů, že je zde někdo, kdo je ochoten problematiku dětem srozumitelně vysvětlit. „Mám radost z toho, že mi píšou učitelé, kteří se s dětmi účastnili už adventního kurzu, a protože se jim líbil, mají zájem přihlásit se i na kurz velikonoční,“ dodává s. Benedikta.

Už nyní je přehlášeno přes 800 žáků, ale registrace škol stále běží.

Foto z adventního kurzu 2016.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás