Farnost Skalná zve: Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic

Publikováno
8. 3. 2017

Slavnostní zahájení projektu v rámci přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko proběhne v neděli 19. března 2017 od 14.00 hodin ve skalenském kostele. Všichni jsou srdečně zváni.

Program

1. Slavnostní proslovy

2. Představení projektu

3. Koncert:

  • Kostelní chór Neusorg
  • Marek Pavelec – houslový virtuóz
  • Hana Bělohoubková – zpěv
  • Ženský pěvecký sbor Luběnky

VSTUP VOLNÝ (plakát viz níže)

Více o projektu

V programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 – 2020 byl schválen projekt č. 92 „Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“.

Cílem projektu je vytvoření míst „bez hranic“ za účasti partnerů z České republiky – Římskokatolické farnosti Skalná a Města Skalná, a z Bavorska – farnosti Patrona Bavariae Neusorg a obce Neusorg. Projekt vyplývá ze společné historie a území obývaného oběma národy. Vzájemná přeshraniční podpora je již budována na základě dlouholeté spolupráce a díky projektu bude rozšířena při společné realizaci setkávání partnerů, což obohatí život v obcích, společné tradice a uvědomování si regionální identity.

Aktivity projektu, který je naplánován od února 2017 do září 2019, spočívají ve vzájemných setkáváních obyvatel obou příhraničních obcí při nejrůznějších příležitostech, ať už jsou to koncerty, letní slavnosti, poutě, setkání a spolupráce dětí při vystoupeních, výtvarných výstavách a soutěžích, vzájemné návštěvy dětí, občanů a seniorů. V rámci projektu je připraveno 20 komunitních akcí.

Další aktivitou projektu je oprava kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné (oprava krovů a výměna střešní krytiny, odvlhčení zdiva a oprava fasády, zlepšení odvodu srážkových vod, instalace kamerového systému na věž kostela a do interiéru kostela, ozvučovací a elektronický zabezpečovací systém kostela). Na partnerském kostele sv. Panny Marie v Neusorgu budou opraveny dřevěné konstrukce, proběhne výměna trámů, oprava vnitřních omítek, lakýrnické a malířské práce, opatření proti hmyzu, elektronce a ozvučení kostela.

Více informací naleznete na webových stránkách farnosti Skalná.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás