Ministryně školství navštívila Církevní ZŠ a SŠ v Plzni

Publikováno
31. 3. 2017

V pondělí 20. března navštívila Církevní ZŠ a SŠ v rámci svého pracovního pobytu v Plzni ministryně školství Kateřina Valachová. Jednalo se o její první návštěvu školy zřizované církví.

Ministryni Valachovou doprovázel primátor města Plzně Martin Zrzavecký a náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková. Ve škole je přivítala ředitelka Jana Černíková společně s biskupem Tomášem Holubem.

S ministryní se krátce setkali také pedagogové a především žáci školy. Studentky sociálního oboru nachystaly ve školní cvičné kuchyni pro návštěvu lákavé občerstvení, při jehož pečení provoněly celé přízemí školy. Tam si hosté prohlédli dvě hlavní odborné učebny oborů Ekologie a životní prostředí a Sociální činnost. Ve školní akvateře, kde se žáci starají především o exotické živočichy, si paní ministryně při rozhovoru se studenty pochovala gekona a z bezpečné vzdálenosti obdivovala nejoblíbenějšího maskota školy krajtu královskou. V pečovatelském pokoji, který slouží k praktickému vyučování a nácviku potřebných dovedností pro sociální obor, využila probíhající výuky a nechala si od studentek změřit krevní tlak. Dívky i pod pečlivým dohledem zástupů návštěvníků odvedly profesionální výkon a poté si s paní ministryní povídaly o systému praxí ve škole, svých zkušenostech z terénu a možnostech uplatnění absolventů školy.

Na základní škole se zapojili hosté do vrstevnického projektu u příležitosti Světového dne vyprávění příběhů. Žáci 1. a 6. třídy si navzájem četli svoje oblíbené knihy, několik si připravilo krátké autorské příběhy a nové příběhy ve věkově smíšených týmech také společně vytvářeli. Do jednoho z nich se zaposlouchala na lavičce mezi prvňáčky také paní ministryně.

Návštěva probíhala ve velmi milé atmosféře, hosté si pochvalovali příjemné klima školy. Závěrem popřála ministryně Kateřina Valachová žákům hodně úspěchů v dalším studiu a škole v její náročné práci.

Fotografie z návštěvy si můžete prohlédnout ZDE.

Autorka: Kateřina Chejlavová

Základní informace o Církevní ZŠ a SŠ Plzeň

Církevní ZŠ a SŠ Plzeň byla otevřena v září 2016, jejím zřizovatelem je Biskupství plzeňské.  Spojuje v jednom subjektu základní a střední školu. Střední škola působila do června 2016 pod názvem Církevní střední odborná škola ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku. Vzdělává již dvacet let studenty ve dvou maturitních oborech – Ekologii a životní prostředí a Sociální činnosti, v denní i dálkové formě. Základní škola vznikla nově, jde o první katolickou základní školu v plzeňské diecézi. Doplnila o základní vzdělávání stávající síť církevních škol v regionu zahrnující také Mateřskou školu kardinála Berana a Církevní gymnázium Plzeň.

Přestěhováním do Plzně se výrazně zlepšila dostupnost střední školy pro zájemce z Plzně i celého regionu, pro který je krajská metropole přirozeným dopravním uzlem s podstatně lepší dopravní obslužností. Potvrdil to jednoznačně zvýšený zájem uchazečů v jarním přijímacím řízení. Škola zapsala do prvních ročníků téměř 90 studentů, zájem několikanásobně převyšoval kapacitní možnosti školy. Celkově v tomto školním roce studuje ve všech ročnících SŠ 180 žáků.

Základní škola vyučuje ve školním roce 2016/17 žáky v 1. třídě s 16 žáky a v 6. třídě s 22 žáky. V současné době se připravuje na zápis budoucích prvňáčků pro školní rok 2017/18, který se uskuteční 8. dubna. Opět bude přijímat také žáky do další 6. třídy, přijímací řízení se uskuteční v květnu. Také na ZŠ v letošním roce zájem převyšuje kapacitu otevíraných tříd.

Škola je otevřená široké veřejnost bez ohledu na vyznání.  Kromě kvalitního vzdělání nabízí zájemcům především vstřícnou atmosféru rodinné školy a výchovu v křesťanském duchu s důrazem na osobnostní a duchovní růst žáků.

Více informací o vzdělávacím programu a životě školy najdete na www.cisplzen.cz.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás