Oto z Plzně a Pavel z Aše složili u misionářů oblátů své první řeholní sliby

Publikováno
24. 4. 2017

Oto Medvec a Pavel Pec, oba pocházející z plzeňské diecéze (Plzně a Aše), složili v neděli 23. dubna 2017 své první řeholní sliby u Kongregace misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné. Stalo se tak v německém Hünfeldu, kde strávili část své formace. Přijela je podpořit nejen rodina, ale také mnoho přátel z plzeňské diecéze.

Prvně učinili rozhodnutí vstoupit k misionářům oblátům po absolvování zkušenosti komunitního života v Plasích (Komunita Vtěleného Slova v Káně). Poté prošli prenoviciátem a po třináctiměsíčním noviciátu v Hünfeldu a složení svých prvních slibů nyní odjíždí na studia do Itálie.

Do Itálie spolu s nimi vyráží i další diecézní domorodec Jakub Popelka (Horní Bříza), který před necelým rokem vstoupil do prenoviciátu v Hünfeldu, a bude dále pokračovat ve své formaci.

Na fotografii zleva: Michale Klee, OMI, Oto Medvec OMI, Pavel Pec OMI, Jakub Popelka

Vzpomínám na léto 2012, kdy Pavel a Oto dorazili do Plas a řekli ano novému životu podle evangelia v komunitě, o které tehdy ještě nikdo nevěděl, jaká bude a čím vším se pro tolik lidí stane. Vzpomínám na jejich ano, když je Pán povolal k životu v nové zemi, v cizí kultuře s novým jazykem. Vzpomínám na jejich ano při vstupu do prenoviciátu a také o pár měsíců později, kdy si poprvé oblékli oblátský hábit. Vzpomínám i na mnohá, snad ještě důležitější, ano jen stěží vyslovovaná v obtížných chvílích temnoty a krize. Prostě jen další ano v řadě. Ano, které toho možná v životě moc nezmění, vždyť to, co skrze něj slíbili, už pět let žijí - s radostí i pády, s nadšením i slabostí. Ano, které jim přineslo „jen“ tři nová písmenka za jméno…“ popisuje P. Vlastimil Kadlec, OMI, formátor Komunity Vtěleného Slova v Plasích.

Více na www.oblati.cz.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás