Světový den mládeže v plzeňské diecézi 2017 již tento víkend

Publikováno
5. 4. 2017

„Veliké věci mi učinil ten, který je mocný“ (Lk 1,49)

Přípravy každoročního setkání mládeže s biskupem před Květnou nedělí - v našem případě se dvěma biskupy Tomášem i Františkem - jsou v plném proudu. Uskuteční se již tento víkend 7. – 8. dubna 2017, program bude opět bohatý a pestrý.

pátek se již tradičně uskuteční Křížová cesta centrem Plzně (začátek v 18.00 v katedrále sv. Bartoloměje), při které se o kreativní ztvárnění jednotlivých zastavení starají společenství mládeže z celé diecéze.

V sobotu bude program pokračovat od 9.00 v aule gymnázia na Mikulášském námětí 23 v Plzni (pět minut od vlakového nádraží). Na programu bude společná modlitba, dále duchovní slovo hlavního hosta otce Mariána Kuffy (bude zde možné zakoupit jeho knihy a CD se slevou 10% pro studenty), krátké filmy, tematické workshopy, krásnou liturgii s průvodem s ratolestmi a duchovní slovo otce biskupa Tomáše, který na závěr mše svaté každému osobně požehná a předá dárek.

Především se lze ale těšit na příležitost k setkání s věřícími vrstevníky z celé diecéze.

Setkání doprovodí hudební skupiny Quo vadis, Krpál a Chválová kapela z Plzně.

https://www.youtube.com/watch?v=6dQi0ChC1C0

Organizátoři velmi prosí o dodržení věkové kategorie sobotního setkání (cca 13-27 let), protože právě jí je dělán program na míru a hraje roli pro vytvoření atmosféry jí vlastní. O to více žádají o modlitbu, aby se vše zadařilo a Pán mohl i skrze tuto akci v životě mladých působit.

Pro dříve narozené je tu ovšem nabídka večerní přednášky P. Mariána Kuffy, která se uskuteční od 19.15 v dominikánském kostele na Jiráskovo náměstí pro širokou veřejnost.

Více informací, možnost přespání, nabídka pomoci na: dcm@bip.cz.

(Úvodní foto: Jiří Strašek)
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás