31. května: Den Plzeňské Madony

Publikováno
20. 5. 2017

Přijměte srdečné pozvání otce biskupa Tomáše Holuba ve středu 31. května 2017 od 18.00 do katedrály sv. Bartoloměje v Plzni, kde při bohoslužbě – se speciální pozorností věnované Panně Marii - Plzeňské Madoně - společně oslavíme den vzniku plzeňské diecéze.

Na tuto slavnost jsou zváni i představitelé města a kraje, zástupci významných správních složek regionu. Otec biskup by chtěl při této příležitosti všem přítomným a celé občanské společnosti poděkovat jménem diecéze za velmi příjemnou atmosféru ve spolupráci s místní církví, která ho těší již od počátku svého nástupu do Plzně.

V rámci večerního programu v katedrále proběhne mimo jiné i vernisáž výstavy vytvořené k výročí 800 let od úmrtí bl. Hroznaty na téma: „Blahoslavený Hroznata – život a odkaz“, za níž stojí skupina několika autorů.

Biskup Tomáš zde také poprvé oficiální oznámí jméno nového vikáře pro Karlovarský kraj. Jedná se o zcela novou funkci, která neměla v diecéze dosud žádné obdoby. Tato osoba bude přímým zástupcem biskupa pro dané území, aby byla i lidem a farnostem vzdálenějším od Plzně věnována dostatečná pozornost.

O hudební doprovod během večera se postará hrou na varhany dómský regenschori Pavel Šmolík.

Jako dárek od plzeňského biskupství přijměte také nabídku navštívit v tento den věž katedrály sv. Bartoloměje zcela zdarma, v rozmezí od 14.30 do 17.30. Na jejím vršku bude čekat překvapení.

Těšíme se na viděnou.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás